Avrupa ve ABD’nin Tercihi Masaüstü Bilgisayarken Gelişmekte Olan Pazarlar Telefonu Tercih Ediyor

Avrupa’daki ve ABD’deki çevrimiçi seyahat alıcıları masaüstü kullanarak rezervasyon işlerimleri yapmaya sadık kalırken gelişmekte olan pazarlar rezervasyon işlemleri için mobil cihazlara yöneliyor.

Expedia Affiliate Network (EAN) ve Phocuswright‘ın yaptığı araştırma seyahat rezervasyonu yaparken müşterileri eğilimlerinin ne yönde olduğunu tespit ederek seyahat şirketlerinin mobil rezervasyon seçeneklerine hızlı bir şekilde yönelmesi gerekliliğine işaret etti.

Rapor, Avrupa ve Amerika’yı da kapsayan en gelişmiş pazarlarda bile gezginlerin online olarak telefonda gezindiği ve alışveriş yapmasına karşılık masaüstü bilgisayar kullanma alışkanlıklarını sürdürdüklerini belirtiyor. 2017’de ABD’de online rezervasyonların %90’ının telefonlar aracılığı ile yapılmayacağı tahmin ediliyor.

2016 yılında, Çin’de çevrimiçi seyahat rezervasyonların %53’ünün, ABD’de %21’inün ve İngiltere’de %25’inin mobil kullanarak yapıldı. EAN, Hindistan, Endonezya ve Brezilya gibi daha az gelişmiş çevrimiçi pazarlarda, yerleşmiş bir masaüstü bilgisayar kullanarak rezervasyon yapma kültürü olmadığından mobilin masaüstünü ABD ve Avrupa’daki pazarlara göre daha hızlı bir şekilde geçeceğini tahmin ediyor.

Raporlar, seyahat havuzuna giren genç yolcuların sayısı arttıkça geleceğin seyahat planlamasında ve satın almada mobil kullanımının gittikçe artacağı ve önemli bir rol oynayacağını öne sürüyor. 2016’da seyahat etmek için akıllı telefon kullanan Almanların %34’ü 18-24 yaşlarındayken bu oran 45 yaşlarına gelen yolcular için %8’e düştü.

EAN markası kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü olan Ariane Gorin, “Mobilin küresel ölçekte artan bir kullanımının olduğu oldukça açık. Mesajlaşma, sesli arama ve Al yeni bir mobil kullanım dalgası yaratacak ve bu değişimi kucaklayan şirketler için mobil büyük kazançların yolunu açacaktır” diyor.

Rezervasyon havuzuna giren daha genç yolcular, mobil kullanarak yapılacak olan seyahat planlama, alım ve satım işlemlerin geleceğini emin hale getirdiler. Seyahat sağlayıcıları için, rezervasyon sürecinin başlangıcından itibaren gençlerin ilham alacağı, araştırma yapacağı ve gezilerini planlayacağı mobilde var olmak oldukça önemlidir.

EAN, online müşteri deneyimini geliştirmek için ortakları ile yakın bir işbirliği içerisinde. API, gelişen arama ve rezervasyon işlemleri sayesinde ortaklarının ön planda olmasını sağlıyor.

Bulgular, Expedia Affiliate Network (EAN) ve Phocuswright tarafından öngörü raporunda sunuldu: Dijital Seyahatte Önümüzdeki Yıl.

Rapor ayrıca aşağıdaki bulgulara da ulaştı:

  • 2017’de, çevrimiçi seyahat gelişmekte olan pazarlardaki en hızlı büyümeyi gösterecektir: Orta Doğu, Asya, Pasifik, Doğu Avrupa ve Latin Amerika. 2017’de küresel çevrimiçi rezervasyon satışlarının, 2016’daki 513 milyar dolarlık satışa karşılık, 567 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.
  • Sohbet ve Ses seyahatin yeni gözbebekleri ancak sohbet ile rezervasyon henüz emekleme döneminde; sohbet destekli müşteri hizmetleri seyahat planlamasının ayrılmaz bir unsuru olacak.
  • Hedefe yönelik faaliyetler, keşfedilmemiş büyük bir fırsattır. Sağlayıcalar küresel dijital seyahat ekonomisine doğru yol alıyor ve seyahat sevenler önceliği haline geliyor.
  • Havayolları, iş amaçlı ve tatil amaçlı yolcular için çevrimiçi dağıtım ve dijital perakendeciliğe odaklanıyor. Dünyanın en hızlı büyüyen bölgesi APAC, çevrimiçi rezervasyonlar için yetersizliğini sürdürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!