Avrupa Kıtası Otel Endüstrisinde Büyümeye Devam Ediyor 0

STR analizine göre bir çok sektörde 2016 yılında düşüş yaşanmasına rağmen Avrupa’da otel endüstrisi %2.1 büyüdü.

STR müdürü Robin Rossmann, geçtiğimiz 2 yılda terör olaylarından dolayı oluşan tedirginliğin Avrupa otel performansını olumsuz yönde etkilediğini belirtti.

Yine de genel olarak büyüme olması umut vaat ediyor. Özellikle Paris ve Brüksel’de yaşanan olaylardan sonra durum stabilite edilmeli ve ziyaret edecek kişilere gelecekte sorun olmayacağının güveni verilmeli. Londra otelleri ise Sterling düşüşünden faydalanabilir fakat yine de Avrupa’da en çok boş odaya sahip olan şu an Londra.

Paris,hala yaşanan olayların yarasını sarmaya çalışıyor. 2016 yılında yaşanan %13.7’lik bir düşüş söz konusu. 2016 UEFA Avrupa tur ise düşüşün artışa geçmesine çok az bir katkıda bulundu.

Brüksel de şu an Paris’ten çok farklı değil. %18.3’lük bir düşüş yaşanan Brüksel’deki olumsuz görüş Kasım ayında bozulmuş gibi duruyor.

İstanbul ise %37.4’lük bir düşüş gördü. Yaşanan içsel sıkıntılar, uluslararası politik sıkıntılar ve terör saldırıları ile büyük bir düşüş söz konusu.

Yaşanan bu sıkıntılar yalnızca düşüşe sebep olmadı. Bazı ülkeler bu olanlara rağmen büyümelerini sürdürüyor. Madrid (+%6.7), Barselona (+%9.7), Lizbon (+%8.0), Varşova (+%10.3).

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe