Atina ve İzmir Arasında Feribot Seferleri Başlıyor.

Yunanistan’ın başkenti Atina’dan İzmir’e 2 Haziran 2019 tarihinde feribot seferlerinin başlayacağı belirtildi. 

İzmir’in Çeşme Limanı ile Atina’nın Lavrion Limanı arasındaki feribot seferlerine ilişkin Greek Travel Pages’de çıkan habere göre feribot seferlerini İstanbul merkezli Aegean Seaways firması üstlenecek ve firmanın Yunanistan kısmını ise Pire merkezli Stefmar Ltd. temsil ediyor.

Stefmar Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Stefanos Karakanis’in konuya ilişkin, Feribot seferlerinin sadece yaz sezonuyla sınırlı kalmamasını tüm yıl geneline yayılmasını hedeflediklerini, feribotun bin 200 yolcu, 300 araç ve 40 ağır vasıta kapasitesine sahip olacağını söyledi.

İzmir’den sabah 7:00’de kalkan feribot yedi saatlik yolculuğun ardından öğle 14:00’de Atina’nın Lavrion Limanı’na varacak. Feribot ertesi gün ise saat sabah 6:00’da Atina’dan hareket edip; saat 13:00’da Çeşme’ye varacak. Böylece seferler iki limandan gün aşırı olarak yapılacak.

Yunanistan hükümeti, Kuzey Ege’de turizmi geliştirmek amacıyla bir sonraki aşamada İzmir ve Selanik arasındaki feribot seferlerini faaliyete geçirmek için Türk Hükümeti ile müzakereler yürütüyor.

Görsel: Ferry to Samos

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!