Amadeus, 2018’de Dağıtım ve Bilişim Teknolojileri Çözümleri Birimlerinde Büyüme Bildirdi 0

Amadeus, 2018 yılında tüm yıl için yaklaşık 5 milyar Euro artışla gelirlerde% 6,6 artış bildirdi. FAVÖK neredeyse % 10 artarak 2 milyar Euro’nun üzerine çıktı.

Seyahat acentesi rezervasyonlarında % 2 artışla 580 milyona ulaşılırken, Amadeus BT Çözümleri aracılığıyla biniş yapan yolcular % 12 artarak 1.9 milyara ulaşıldı.

Şirket açısından öne çıkanlar arasında Asya Pasifik ve Kuzey Amerika’da kaydedilen rezervasyonlar açısından dağıtım gelirlerinde % 2.8’lik bir artışla 3 milyar Euro’ya ulaşıldığı “iyi bir ilerleme” ile birlikte Batı Avrupa’da bir düşüş gösterdiği görülüyor.

Yıl boyunca Amadeus, 50 yeni havayolu sözleşmesi veya yenilemesi yaparken, Air France-KLM ile özel bir kanal üzerinden dağıtım anlaşması imzaladığını da açıkladı.

BT Çözümleri, gelirlerini% 13 oranında artırarak yaklaşık 2 milyar Euro’ya çıkardı; bu da Airline BT’deki hacim artışına ve yeni işletmelerdeki “çift haneli büyüme” ye bağlı.

Sabre’nin Farelogix’i devralması hakkında yorumu sorulan Başkan ve CEO Luis Maroto, bunun, tüm oyuncular için “ticari satış yeteneklerine sahip olmasının öneminin”bir kanıtı olduğunu söyledi. Sabre’nin yatırımını yargılamayacağım. Büyük yatırımlar yapmaya karar verdik, Sabre de Farelogix’i satın almaya karar verdi. Onlardan bu alanda doğru yatırımları yapmalarını bekliyorduk, böylece bu alanda rekabet beklendiği gibi devam edecek” dedi.

Ağırlama BT Çözümleri’nde, şirket, Ekim ayında tamamlanan 1.52 milyar dolarlık TravelClick’i satın almasının yanı sıra, InterContinental Hotels Group ile Konuk Rezervasyon Sisteminin başlatılacağını açıklamıştı.

Şirketin kazancına ilişkin açıklama sırasında Maroto, şirketin gelecek yıl hem rezervasyonlarını hem de mülk yönetim sistemi için sözleşme imzalamayı ve “satın alma yapılan alanlarda büyümenin sürmesinin devam etmesini” beklediğini belirtti.

Ayrıca, şirketin Kasım 2017’de açıkladığı mülk yönetim sistemine ilişkin sözleşmeyi Premier Inn’e çevirmeye odaklandığını; ancak teknolojinin daha yüksek otellere hitap edebilmek için daha fazla gelişmesi gerektiğini söyledi.

İsveç Demiryolları, bir rezervasyon çözümü tasarlama konusunda 2018 yılında Amadeus ile anlaşmıştı. Maroto; “Amadeus, 2018’de uzun gelir ve kârlılık büyüme rekorunu sürdürdü. TravelClick’i satın alarak ağırlama tekliflerimizin genişletilmesi de dahil olmak üzere çeşitlendirme çabalarımız büyümemizi destekledi” dedi.

Şirket ayrıca, Çin Demiryolu içeriğini Ocak 2019’da anakara dışında dağıtmaya başlamıştı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.