Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ortaya çıktı ki işe gitmek için Uber kullanan sadece sen değilsin. Çalışanlar arasında giderek daha popüler olmasından sonra, Certify adlı gider raporlama yazılımları şirketinin perşembe günü yayımladığı rapora göre, pazar payında konusunda Uber nihayet araba kiralamanın pabucunu dama attı.

2015’in 4. Çeyreğinde Uber %41 pazar payına sahipken araba kiralama firmaları toplamda sadece %39’a erişebildi. Bu arada Uber, taksilere karşı 2 çeyrek önce üstünlük sağlamayı başarmıştı.

Fortune dergisine konuşan bir sözcüye göre, Certify raporunu hazırlarken 2015’in son çeyreğindeki 9 milyondan fazla gelir ve seyahat giderini, 2015 yılının tamamı içinse 30 milyondan fazla geliri inceledi.

Diğer taşıma seçenekleri arasındaki Lyft 2015 yılında %712 büyürken öte yandan taksiler tüm kullanımlar baz alındığında ilk çeyrekte %35’lik düşüş yaşamış son çeyreği ise sadece %20 düşüşle kapattı.

Diğer revaçtaki hizmetler de geçen yıla göre pazar paylarını artırdı. HotelTonight adlı müşterilerine son dakika otel rezervasyonları yapma imkanı sunan uygulama, 2015’in ilk çeyreğinden itibaren %1015 büyüme yakaladı. Ev paylaşma yöntemiyle otellere alternatif sunan Airbnb ise yılın aynı döneminde %259 büyüdü.

İş seyahatleri rezervasyonlarındaki artışı gördükten sonra Airbnb, şirket seyahatlerini ayarlayan yöneticilerin dikkati çekmek için geçen yaz arayüzünde bir yenilemeye gitti. Revaçtaki yemek siparişi startupları Postmates, Doordash ve Sprig de rapora göre gözle görülür büyüme yakaladılar.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz