Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1) Müsait Olup Olmadığınızı Kontrol Et

Potansiyel müşterileri ağırlamak ve konaklayacak kişilerin görüşlerini öğrenebilmek için istenilen tarihte uygun olup olmadığınızı kontrol edin. Birkaç farklı tarih için boş olduğunu bildiğiniz odaların uygunluğunu kontrol edin ki TripAdvisor’da olması gerektiği gibi gözükebilsin.

2) Fiyatlarınızın Rekabet Şartlarına Ayak Uydurduğuna Emin Olun

Seyahatseverlere en iyi rezervasyon deneyimini sunmak için fiyatlarınızı diğerleriyle rekabet edebilir seviyede tutun. Aksi takdirde TripAdvisor’dan rezerve et seçeneği sizin için görünmeyebilir. Fiyatlarınızın rekabetçi olduğunu anlamanın en kolay yolu “Yönetim Merkezi”ne giriş yapmak. Ürünler menüsü altından Anlık Rezervasyon’u seçin sonrasında Performans Merkezi’ne tıklayıp Ücretlendirme’yi seçin.

3) Yüksek Kaliteli İçerik Hazırlayın

Oda verilerini (iptal politikası, oda tarifi, olanaklar) kontrol etmek önemli. Potansiyel müşteriler için çekilen fotoğraflar da olabildiğince gerçeğe yakın ve bütünü gösterici olmalı. Anlık rezervasyonda değişimi yakalamak için TripAdvisor’ın önerdiği diğer püf noktalara da bakabilirsiniz.

4) Deneme Rezervasyonu Yapın

Uygunluğunuzdan, puanlamadan ve oda içeriklerinin olması gerektiği gibi olduğundan emin olmak için deneme rezervasyonu oluşturabilirsiniz. Testi tamamladıktan sonra rezervasyonunuzu iptal ettiğinizden emin olmakta da yarar var.

5) Performansınızı Takip Edin

Rezervasyonlarınızı yönetmek, gelirlerinizi takip edip faturalandırma yapmak için “Anlık Rezervasyon” panelini kullanabilirsiniz. “Anlık Rezervasyon” panelini kullanarak performansınızı takip etmek de çok kolay. Yardımcı olabilecek diğer araçları öğrenmek için TripAdvisor’ın işletmeciler için hazırladığı rehberlere bakmakta yarar var.

6) Baştan Müşteri İlişkilerini Kurun

Konuklarınız rezervasyon işlemlerini tamamlayınca bağlantı ortağınız aracılığıyla bilgileri size gönderilir. TripBarometer‘e göre  yolcuların beğenisi girişten ayrılmaya doğru giden süreçte zirveye ulaşır. İlk girşte sizi tercih ettikleri için müşterilerinize teşekkür edin. Bölge ve sahibi olduğunuz yerle ilgili gereken bilgileri onlarla paylaşın.

7) Kampanyalı Teklifler Gönderin

Yolcuların %83’ü giriş yapmadan en az üç hafta önce rezervasyon yaptırıyor. Bu demek oluyor ki potansiyel müşterilerinizle ilişkileri kuvvetlendirmek ve spa gibi hizmetleri %10 indirimli sunarak daha karlı bir iş çıkarmak için yeterli zamanınız var.

8) Rezervasyonlarınızı Uyumlu Hale Getirin

Anlık rezervasyonda sadece konaklamaya dönüşmüş rezervasyondan sorumlusunuzdur. Faturalandırma yaparken iptal edilmiş herhangi bir rezervasyonu atlamadığınızdan emin olmak önemlidir.

9) Konuklarınızı Yorum Yazmaya Cesaretlendirin

Konuklarınızı eve döndüklerinde yorum yazmaya davet etmeyi unutmayın.İtibarınızı artıracak bu yorumlar sahip olduğunuz yerin bilinirliğini artırmadaki en kolay yoldur.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz