Amerika, Vize için Sosyal Medya ve Emaillere de Bakacak 1

Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olan Amerika, vize için başvuracak kişilerden artık sosyal medya ve email hesap bilgilerini de isteyecek.

Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, göçmen ve göçmen olmayan vize başvurularına yeni kriterler getirdiğini duyurdu. Buna göre Amerika vizesine başvuranlar; en az 5 yıllık sosyal medya kullanıcı isimlerini, telefon numaralarını, email adreslerini uluslararası seyahat ve sınır dışı edilmeye dair tüm bilgilerini paylaşmak zorunda. Vize başvurusu yapanlara ayrıca, aile üyelerinden terör eylemlerine karışanların olup olmadığı da sorulacak.

Yetkililer, istenenlerin yaklaşık 15 milyon yabancıyı etkileyeceğini söyledi. Sadece diplomatik ve resmi yetkililerin vize işlemleri bu uygulamanın dışında tutulabilir.

Vize başvurusunda bulunanlara ayrıca herhangi bir aile üyesinin terörist bir eyleme katılıp katılmadığı da sorulacak. Yeni kurallar 2018 yılı Mart ayında önerilmişti.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Yorum

  1. Sosyal medya tamam da e-mail hesap bilgileri nedir? Vize öncesi e-posta hesabımızı mı temizliycez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.