Amadeus Raporuna Göre Seyahat Firmaları Ödeme Sektöründeki Yeniliklere Hazır 0

PYMNTS tarafından yürütülen araştırmada, otellerden, havayolu şirketlerinden ve seyahat aracılarından 78 ödeme yöneticisi ile görüşme yapıldı.

Raporun yazarlarına göre temassız ödemeler, kriptografik olarak güvenli dijital para birimleri ve anında ödemeler gibi alanlarda yenilik yapmak için artan bir iştah var.

Araştırmaya göre, görüşme gerçekleştirilen şirketlerin% 95’inden fazlasının yakın gelecekte yeni ödeme yeniliklerini tanıtmayı planladığı ve% 14’ünün ise bir çok yeni inovasyon planı mevcut. Müşteri ihtiyaçlarının karşılama gibi faktörler inovasyonun sürdürülmesine referans olarak gösterilirken, daha kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi sunma konusuna odaklanmak ise önemli bir hedef.

Ancak, seyahat ödemeleri yöneticileri, günümüzde yenilikçiliğin önündeki en büyük engellerden biri olarak son beş yıl içinde kabul edilen ödeme yöntemlerinin sayısında % 85’lik bir artış görüldüğünün altını çiziyor. Araştırmaya katılanlar tarafından kabul edilen ortalama yöntem sayısı dokuz, şirketler ise son birkaç yılda ortalama üç yeni ödeme yöntemi ekledi.

Benzer şekilde, seyahat şirketlerinin büyük çoğunluğu (% 80’in üzerinde), üç ve 10 farklı ödeme hizmetleri tedarikçisiyle çalışır.

Amadeus Ödemeler Yöneticisi Bart Tompkins; “Seyahat endüstrisi, ödemeler konusunda son noktada bulunuyor.

“Gelecek birkaç yıl, sektörün müşteri deneyimini iyileştirmesi ve FinTech‘te bir dizi ilerlemeyle inovasyon yoluyla maliyetleri yönetmesi için gerçek bir şans. Ödemelerde yenilik yapmak isteyen şirketlere tavsiyemiz stratejik bir yaklaşım benimsemeleridir: temel rekabet avantajının ne olduğunu ve dışarıdan nelerin alınması gerektiğini tanımlamalarıdır. Sonra ise gelecekteki yenilikleri değerlendirirken sadece müşteri deneyimini geliştiren, karmaşıklığı ele alan veya doğrudan veya dolaylı maliyetleri azaltanlara odaklanın” dedi.

Tompkins ise; “Seyahat endüstrisi, küresel bir müşteri tabanına ve yönetilmesi gereken bir dizi hükümet düzenlemesine hitap eden ödeme yöntemleri gerektiren diğer tüm diğer endüstrilerden daha uluslararası.

“Zorluklara rağmen, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunma vaadi, endüstrinin ödemelerin nasıl rekabetçi bir avantaj sağlayabileceğine yeniden bakmasına neden oluyor” dedi.

Araştırma ayrıca, seyahat işletmelerinin, ücretlerin ödenmesi, tüm hizmet sağlayıcılara ücretler ve diğer dolaylı maliyetler de dahil olmak üzere, gelirlerinin ortalama% 5,3’ünü ödemeleri yönetme konusunda harcadıklarını ortaya koydu.

Bu, sektör genelinde bir bütün olarak 74,5 milyar dolara eşit. Daha küçük firmalar ortalama 15 milyon doların altında kazananlarla birlikte orantısız olarak yüksek ücretler ödüyor ve bu da gelirlerin % 7,5’ine tekabül ediyor. Bu, 1 milyar dolar + yıllık gelir sağlayan seyahat şirketleri için sadece % 3,8’i ile kıyaslanıyor.

Araştırma, 2018’in ilk yarısında bilgi portalı PYMNTS tarafından gerçekleştirilmiştir.

Telefon görüşmeleri, havayolları (9), Oteller (41) ve Seyahat aracılarından (28) toplamda 78 ödeme yöneticisi ile gerçekleştirilmiştir.

Araştımaya katılanlar, farklı büyüklükteki kuruluşlardan seçilmiştir ve bunların %60’ından fazlasının yıllık gelirleri 100 milyon doların üzerindedir.

Araştırma, 1.000’den fazla seyahat şirketi için yıllık 117 milyar dolar ödeme gerçekleştiren Amadeus Payments tarafından yaptırıldı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.