Amadeus Executive Summit 11 Kasım’da İstanbul’da

Seyahat teknolojisi alanında dünyanın en büyük firmalarından biri olan Amadeus, Türkiye’deki 25’inci yılına özel olarak Amadeus’un üst düzey yöneticilerinin katılacağı bir zirve düzenleyecek. Küresel trendler, seyahatin geleceği, dijitalleşme ve NDC gibi konuların ele alınacağı “Amadeus Executive Summit”, 11 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bu sene Türkiye’deki 25’inci yılını kutlayan Amadeus, İstanbul’da Amadeus’un üst düzey yöneticilerinin katılımı ile seyahat endüstrisine yön verecek olan bir zirve düzenleyecek.  Amadeus Perakende Seyahat Kanallarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve EMEA Genel Müdürü Champa Magesh ve Amadeus Türkiye Genel Müdürü, Güney Avrupa Online Seyahat Satış Direktörü Eric Willems’in da hazır bulunacağı zirvede küresel trendler, seyahatin geleceği, seyahat kanalları dijitalleşme ve NDC (Yeni Dağıtım Kabiliyeti) gibi konular ele alınacak.

SEYAHAT ENDÜSTRİSİNDE İÇERİĞİN ÖNEMİ

Turizmde içerik dağıtımının öneminin de vurgulanacağı zirvede doğru içeriğin nasıl ulaştırılacağı, içerik teklifleri, içerikte şeffaflık ve basitlik gibi konular masaya yatırılacak. Yine içerik dağıtımının başarılı olup olmayacağını belirleyecek ana 3 unsur; bağlantılı olmak, bireysel uygunluk ve yaratıcılık konuları da detaylı bir şekilde işlenecek. Aynı zamanda seyahat sektöründe oluşan aşırı içerik kalabalığı ve hedef kitleye hitap etmeyen tekliflerden kaçınma yollarında yapay zekanın kullanımı gibi konular da zirvenin gündeminde olacak.

Zirvede iş seyahatlerindeki içerik yönetimi ile ilgili olarak konuşmalar yapılacak. İş seyahati ve dinlence amaçlı seyahatler arasındaki içerik dağıtımının hangi detaylarda farklılaşacağının anlatılacağı zirvede daha etkili seyahatler için yapılması gerekenler ana gündem maddelerinden birisi olacak. Bu doğrultuda Amadeus’un üst düzey yöneticileri, Global Dağıtım Sistemi (GDS) olan Amadeus’un teknolojiden, insan gücünden ve sahip olduğu uzmanlıktan faydalanarak tüm sektör oyuncularının katılımını ve birbirleriyle iş birliği halinde çalışmasını sağlayan açık, dinamik ve bağlı bir alan oluşturacağı Live Travel Space (Canlı Seyahat Alanı) dönüşümünü tanıtacak.

TÜRKİYE’YE VERDİĞİ ÖNEMİ GÖSTERİYOR

Amadeus’un seyahat teknolojisi alanında dünyanın en büyük firmalarından biri olduğuna işaret eden Amadeus Türkiye Genel Müdürü, Güney Avrupa Online Seyahat Satış Direktörü Eric Willems, Türkiye’de 25’inci yıllarını kutluyor olmaktan heyecan duyduklarını belirtti. Amadeus’un üst düzey yöneticilerinin zirve için İstanbul’a gelmesinin şirketin Türkiye’ye verdiği önemi gösterdiğini anlatan Willems, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de seyahat sektöründeki gelişmelere öncülük yapmaya devam edeceklerini söyledi. Seyahat sektöründe son zamanlarda yolcu motivasyonundan dijitalleşmeye, gelişen teknolojilerden seyahat trendlerine kadar çok fazla değişim yaşandığını vurgulayan Willems, bu değişimler arasında sektöre bir ışık tutmak ve vizyon çizmeyi amaçladıklarını kaydetti.

“Yolculuk nerede başlar?” sorusunun kendileri açısından çok önemli olduğunu ve tüketicileri neyin harekete geçirdiğini gerçekten anlamak gerektiğini belirten Willems, “Bu soruyu yanıtlamak eskiye göre çok daha zor. Trendleri, bireyselliği ve motivasyonları anlamalıyız. Zirve boyunca yukarıda bahsedilen konuların çoğuna derinlemesine gireceğiz ve ilk soruyu aklımızdan çıkarmadan yanıtlar bulmaya çalışacağız. Bu zirvenin amacı geleneksel çizgilerin dışında düşünmek, inançlarımızı sorgulamak ve işimizin gelecekte neye benzeyeceğini görmeye çalışmak.” dedi.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!