Alpharooms Araştırması, TV Programlarının Rezervasyonlar Üzerindeki Etkisini Gösteriyor

Alpharooms tarafından yapılan yeni bir araştırma, İngiliz tatilcilerin yaptıkları rezervasyonlarda en sevdikleri TV programlarının konumlarından etkilendiklerini tespit etti.

Çevrimiçi seyahat acentası, altı popüler İngiliz programını (reality Show) kendi rezervasyon verilerine ve Google Arama verilerine göre analiz etti ve İngiliz tatilcilerin % 17’sinin, o konumda çekilen bir TV programı nedeniyle bir rezervasyon gerçekleştirdiğini tespit etti.

Şirket, Benidorm ve Aşk Adası’nın Alpharooms için en fazla rezervasyon getiren iki program olduğunu belirtti.

Alpharooms, 3,6 milyon izleyici ye ulaşan Aşk Adası’nın 2018 yılı sezon finalinin Mallorca’da çekilmesi nedeniyle yapılan rezervasyonlarda % 73 artış olduğunu gözlemledi. Google verilerine göre 2014 ve 2018 yılları arasında Mallorca için yapılan aramalarda % 47 artış mevcut. Aşk Adası, ilk olarak 2015 yılında televizyonda gösterilmeye başlanmıştı.

Alpharooms verileri 2010’da Benidorm’a yapılan rezervasyonlarda % 86’lık bir artış olduğunu da tespit etti. İspanyada bir tatil beldesi olan Benidorm, Alpharooms’un en popüler beş destinasyonu arasında yer alıyor.

Çevrimiçi seyahat acentası, 2012 yılında başlayan The only way is Essex ve The only way is Marbs ile birlikte Marbella için gerçekleştirilen Google aramalarında da % 63 artış olduğunu tespit etti.

Ibiza’ya yapılan rezervasyonlar, 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Ibiza Weekender ile birlikte % 23 arttı.

Alpharooms, müşterilerine seyahat rezervasyonlarını en çok hangi programın etkilediğini de sordu. Benidorm, ankete katılanların % 23’ü tarafından seçilerek listenin başında yer alırken % 22 ile bunu Aşk Adası takip etti. Ibiza Weekender insanların % 20’sini adaya gitmeye ikna etti, Ex On the Beach ise % 11’i Girit rezervasyonu için etkilerken, The Only Way is Marbs, katılımcıların % 5’ini Marbella’yı araştırmaya ikna etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!