AliPay Avrupa’da Genişliyor, Helsinki Havaalanı Artık Alipay Kullanımını Kabul Ediyor 0

Havaalanındaki Çinli yolcu sayısının hızla artması sonucu, Helsinki Havaalanı Alipay kullanımını etkin hale getirdi. İlk ticari operatörler, 2016 yılı Aralık ayında Çinli Alipay mobil ödeme uygulamasını sistemlerine adapte ettiler. Çinli yolcular için tanıdık bir ödeme yöntemini kullanılabilir bir hale getirmek havaalanı hizmet deneyimini daha da geliştirecek.

Çinli yolcular, Helsinki Havaalanı’nda hızla büyüyen ve en çok para harcayan müşteri grubunu oluşturuyor. Finavia’nın Helsinki Havaalanı Ticari Direktörü Elena Stenholm; “ Çinli yolcular için mümkün olan en mükemmel hizmet deneyimini sağlamak üzere çok çalışıyoruz. Tanıdık ve kolay ödeme yöntemleri, Çinli yolcular için sorunsuz ve güvenilir seyahat hissini kuvvetlendiriyor” dedi.

Helsinki Havaalanı Avrupa’da Alipay’i tanıyan ilk havaalanlarından.

Stenholm; “ Şimdiye kadar, bildiğimiz kadarıyla bu sistemi kabul eden diğer havaalanları, yalnızca Münih ve Frankfurt havaalanları oldu. Şu anda, Helsinki Havaalanı’nda 7 ticari hizmet noktası bu sistemi adapte etmiş durumda, diğerler birçokları da ilgileniyorlar. China UnionPay hali hazırda birçok havaalanı dükkanında kullanılıyor” dedi.

Alipay şu anda; Iittala, M-Box, Finspiration, Lindroos ve Moomin dükkanlarında kullanılabilir durumuda, Finavia’nın amacı ise bütün havaalanı ticari operatörlerinin bu sistemi kabul etmesi.

Alipay, dünyanın en büyük çevirimiçi ticaret şirketi Alibaba’nın bir parçası ve Çin’in önce gelen mobil ödeme kanallarından birini oluşturuyor, kendi websitesine göre 400 milyon kullanıcısı mevcut.

Çinli turistler için Finlandiya’da bulunan Lappi (Laponya) önemli bir çekim merkezi. Alibaba’nın seyahat hizmetleri tedarikçisi AliTrip, Rovaniemi’ye 2017 yılı boyunca 50.000 Çinli turist getireceğini açıkladı.

Finavia ise bu duruma, havaalanına Çinçe konuşan hizmet rehberleri getirerek ve Çince tabelalar ekleyerek cevap verdi. 2016 yılının sonbaharında Finavia ve Beijing Havaalanı arasında gerçekleşen personel değişim programı, Çin hizmet kültürü hakkında ve Çinli yolcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak bilinç düzeyini arttırdı.

Helsinki Havaalanı, Çinli sosyal medya kanalı Weibo üzerinde bir hesaba da sahip, WeChat hesabı ise 2017 yılında açılacak. Weibo, aylık 300 milyon aktif kullanıcıya sahipken, Wechat’in aylık aktif kullanıcı sayısı ise 800 milyon.

Helsinki Havaalanı, Avrupa ve Asya arasındaki trafik açısından önemli bir merkez, bu havaalanı 2 kıta arasında en hızlı ve en kısa rotayı sunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe