Alibaba ve Marriott International Çin’de Yüz Tanıma Check-In Sistemini Tanıtıyor

Seyahatin geleceğini yeniden tanımlama vizyonu ile, Alibaba Group ve Marriott International, Çin’deki iki otelde yüz tanıma teknolojisini test etmeye başladı.

Alibaba Group ve Marriott International tarafından Ağustos 2017’de kurulan ve karşılıklı faydaya dayanan ortak girişim, dijital seyahat hizmetini yenilemeyi amaçlıyor. Seyahat deneyimini sürekli olarak yükseltmek için iş ortakları, Marriott’un yüz tanıma pilot sürümüne, Alibaba’nın seyahat hizmeti platformu olan Fliggy’nin öncülük ettiğini duyurdu.

Fliggy’in yüz tanıma teknolojisini ve Marriott’un misafirperverlik anlayışını kullanan pilot, Temmuz 2018’den itibaren Çin’deki iki Marriott International tesisi olan Hangzhou Marriott Hotel Qianjiang ve Sanya Marriott Hotel Dadonghai Bay’de kullanılmaya başlanacak. Bu, ağırlama şirketini “kusursuz check-in deneyimlerinde” bir öncü olarak konumlandır an ortak girişimin küresel planlarına ilişkin sadece başlangıç.

“Teknoloji ile otel çalışanlarımız daha verimli çalışabilir”

Marriott International Greater China’nın COO’su ve CEO’su ve ortak girişimin yönetim kurulu üyesi Henry Lee; “Çinli yolculara bir kez daha yenilikçi ve kullanışlı bir check-in alternatifi sunmak için ortak girişimle partner olmaktan heyecan duyuyoruz. Marriott International, misafirler için unutulmaz deneyimler yaratmak üzere en son teknolojiyi benimseyen bir geçmişe sahip. Teknolojiyle, otel ortaklarımız, en iyi yaptıkları işi yapmak için daha verimli çalışabilirler, misafirlerimize kişiselleştirilmiş hizmet sunarlar” dedi.

Teknoloji ile verimlilik

Marriott’a göre, geleneksel otel check-in işlemi yaklaşık 3 dakika sürüyor ve hatta yoğun saatlerde daha fazla zaman alıyor. Fakat yüz tanıma teknolojisinin benimsenmesiyle, check-in işlemi bir dakikadan daha kısa sürede tamamlanabilir.

Konukların sadece kimliklerini taraması, fotoğraf çekmesi ve kendi kendine yardım kioskunda iletişim bilgilerini girmesi gerekiyor. Cihaz kimlikleri onayladıktan ve rezervasyon bilgilerini doğruladıktan sonra oda anahtar kartlarını veriyor.

Ortaklık tarafından yapılan bir çalışma, yüz tanıma kontrolünün operasyonel verimliliği artırdığını gösterdi. Ayrıca, pazar araştırması, Çinli gezginin otellerde yeni teknolojilerle büyük ilgi gösterdiklerini, %60’dan fazlasının ise yüz tanıma teknolojisini tercih ettiklerini ortaya koydu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!