Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tripadvisor bugün, Kültür ve Turizm Bakanlığı – Abu Dabi (DCT Abu Dabi) ile ortaklaşa, Alexa için bir destinasyon ile dünyanın ilk sanal sesli turunun lansmanını duyuruyor. Sürükleyici deneyim, Birleşik Krallık’taki gezginlerin Abu Dabi’nin harikalarını evlerinin rahatlığında keşfetmelerini sağlayacak.

DCT Abu Dhabi, Birleşik Krallık’ta bu yeni teknolojiyi test eden ilk destinasyon pazarlama kuruluşudur. Birleşik Krallık’taki Alexa müşterileri “Alexa, Abu Dabi’yi Keşfet” diyebilecek ve varış noktasında kapsamlı bir sesli tura çıkabilecek. Deneyimdeki temalar ve içerik, tüketicilerin nasıl hissettiğiyle desteklenen benzersiz bir deneyim yaratmak için Tripadvisor verilerine ve gezginlerin düşüncelerine göre seçilmiştir.

Alexa, gezgin adaylarının Abu Dabi’de keşfedebilecekleri çeşitli seçeneklerle birlikte kendi maceralarını seçmelerine olanak tanıyor. Alexa’yı kullanan tüketiciler, ana bilgisayardan hangi yöntemi alacaklarını sözlü olarak talep edebilir. Deneyimin tamamı birkaç dakika alıyor ve tümü Tripadvisor platformundan alınan yorumlarla desteklenen en iyi dinlenme ve doğa mekanları, kültürel harikalar ve restoran seçeneklerini içerir. Beceri, bir kullanıcının izlediği yolu hatırlar ve geri döndüğünde farklı seçenekler sunar.

Tripadvisor’ın bu kampanyadan elde ettiği ilk veriler, ses deneyiminin iyi performans sergilediğini gösteriyor. Binlerce müşteri bu beceriyle zaten ilgileniyordu ve ortalama olarak kullanıcılar, sürükleyici deneyimle yaklaşık dört dakika geçiriyor ve yaklaşık yedi soruyu yanıtlıyor. Bu nedenle, Abu Dabi için önemli ve kaliteli bir keşif yaratıyor. Aslında, deneyimi dinledikten hemen sonra deneyimle ilgili sorular sorulan kullanıcıların üçte ikisinden biraz azı (% 60), bunun gelecekte Abu Dabi’yi ziyaret etme olasılıklarını artırdığını söyledi.

Ses becerisi, Amazon Müzik dinleyicilerine sesli reklamlar ve Tripadvisor’daki yüksek etkili reklam yerleşimleriyle tanıtılıyor. Gezginler, Abu Dabi’nin derinlemesine tanıtımları keşfetmek için hem sesli hem de reklam tanıtımlarının arkasından anında harekete geçebilirler.

Bu ses deneyimi, DCT Abu Dabi ile daha geniş bir kampanyanın parçasıdır. Tripadvisor ayrıca, gezginlerle maksimum alaka düzeyini sağlamak için tümü Tripadvisor verileri ve gezgin duyarlılığıyla desteklenen bir dizi Markalı Abu Dabi Rehberleri, özel videolar ve Destinasyon Sponsorluğu oluşturdu. Daha geniş kapsamlı kampanya 17 pazarda yer alırken, gezginlere Abu Dabi’nin bir sonraki ziyaretlerinde onları karşılamayı beklediğini bildirmeyi amaçlıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz