Airbnb, Topluluk Turizm Programına 1,25 Milyon EUR Bağışta Bulundu 0

Londra’dan Lizbon’a, Barselona’dan Bolonya’ya, yerel geleneklerin tanıtımına yardımcı olmak için inovasyondan yararlanan, eşsiz yerleri koruyan ve toplulukları daha güçlü kılan sağlıklı turizmi teşvik eden 24 topluluk projesine 1.25 milyon Euro’dan fazla ödül verildi.

Paris’teki OECD Konferansı’nda konuşan Airbnb Kurucu Ortağı ve Baş Strateji Sorumlusu Nathan Blecharczyk; “Toplulukların ve ortaklarımızın Airbnb’nın toplulukları daha güçlü hale getirmek için seyahat ve yenilikleri kullanma geleneğini sürdürdüğünü görmekten heyecan duyuyoruz.

Topluluk Turizmi Programına verdiğimiz yanıtla ve Avrupa’nın farklı topluluklarını benzersiz kılan kültürleri, gelenekleri ve simge yapıları korumak için kıtada devam eden olumlu eylemler karşısında onurluyuz ve gururluyuz. Bu yenilikçilere, yaptıkları değerli işlere destek ve yatırım yapmaktan gurur duyduğumuzu söylemek istiyorum” dedi.

Fon Tahsisinin İlk Turundan Öne Çıkanlar:

Haritaya Dış Bir Bölgenin Konulması: Airbnb, Londra Kültür Bölgesi ödülünün bir parçası olarak Waltham Ormanı’nda kültürel eğitim ve ağırlama eğitimini desteklemeye yardımcı oluyor.

Kadınların oy Kullanmasının Yüzüncü Yılı Kutlandı: Airbnb ve hayır kuruluşu Artichoke arasındaki işbirliği ile İngiltere genelinde kadınların oy kullanma hakkını elde etmelerinin yüzüncü yılını kutlamak üzere bir dizi geçit töreni ve festival düzenlenecek.

Matera, İtalya Topluluk Etkinlikleri: Matera, 2019 Avrupa Kültür Başkenti olarak seçildi; önümüzdeki yıl için kentin hazırlıklarının bir parçası olarak Airbnb, yerel halkın ve turistlerin hazırlayacakları bir dizi etkinlik ve aktiviteden oluşan Fondazione Matera’ya fon sağlamak için bölgesel etkinlik organizatörleri ile bir araya gelecek.

Başlangıç Şirketlerini Berlin‘e Getirmek: Burada Airbnb, Berlin Partners ile birlikte, Berlin’e tüm Avrupa’dan başlangıç şirketlerinin getirilmesine yardımcı olmak için, Start Alliance programında yer alıyor.

“Airbnb, toplulukları güçlendiren ve insanları bir araya getiren ilerici yerel girişimleri desteklemek bakımından uzun bir geçmişine sahip”

Program, 2017 yılında farklı sosyal projeleri desteklemenin bir yöntemi olarak, Avrupa çapında, turizmi geliştirmek ve güçlendirmek, topluluk üyelerini güçlendirmek ve bölgesel kültür ve mirasın korunmasına yardımcı olmak için turizmi yeni ve yenilikçi bir şekilde kullanan bir yol olarak yaratıldı.

300’den fazla destek talebi alan programın lansmanında konuşan Airbnb Küresel Halkla İlişkiler ve Kamu Politikası Başkanı Chris Lehane; “Avrupa’da tek seferlik projeler yaparak çok fazla başarı elde ettik ve bunu uygulamaya koymak ve bir sonraki seviyeye taşımak istiyoruz. Airbnb, toplulukları canlandıran ve insanları bir araya getiren ilerici yerel girişimleri destekleme bakımından uzun bir geçmişine sahip ve Avrupa’da bu geleneği sürdürmek için de heyecan duyuyoruz” dedi.

Topluluk Turizmi Programı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe