Airbnb Gerçekten Otel Odalarından Ucuz Mu? 0

Düşük fiyatlarla hizmet sunan havayolları ve araç paylaşımları da dahil olmak üzere değişik faktörlerin oluşturduğu kombinasyonlar seyahatleri her zamankinden daha uygun hale getirmiştir. Yine de seyahatlerinizde kalmak için bir yer bulma arayışına girdiğinizde otel odalarına bir servet ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Günümüzde paylaşım ekonomisinin yükselmesi, özellikle Couchsurfing ve Airbnb gibi web siteleri daha az harcama yapmak isteyenler için farklı çözümler sunuyorlar.Bu iki hizmet tarzı hizmetler dışındaki hizmetlere ciddi ücretler ödeyebiliyorsunuz. Peki şehirlerde Airbnb insanları ne kadar zarardan kurtarıyor?

Alman otel rezervasyon sitesi HRS, dünyanın dört bir yanında bulunan büyük şehirlerdeki otel fiyatları ile ilgili yaptığı araştırmada New York’un ortalama fiyatını gecelik 306 dolar olarak açıkladı. Airbnb pazarını izleyen ve analiz eden AirDNA ise, New York’taki bir Airbnb odasının fiyatını bir gece için ortalama 187 dolar olarak açıkladı. Bu iki araştırmanın sonucuna istinaden Airbnb seçecek olursanız 119 dolar kâr etmiş olursunuz. Ayrıca dışarıda yemek yemek yerine kiraladığınız Airbnb‘de yemek yapmayı tercih ederseniz daha fazla kâr etmiş olursunuz.

Airbnb ile oteller arasındaki farkı 8 farklı şehirde inceleyen infografik’e bakacak olursak birçok şehirde durum kendisini tekrarlar. Örneğin Tokyo’da Airbnb‘i seçmek size gece başına 127 dolar tasarruf sağlayabilir. Tabii ki, bazı gezginler hala daha yüksek maliyetlere rağmen bir otelde kalmayı tercih edeceklerdir.

Kaynak: Statista

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe