Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tripadvisor, Hedef kitle, analizler ve performans raporları sunan tescilli birinci taraf veri platformu Tripadvisor Navigator’ı başlattı. Abu Dabi Kültür ve Turizm Bakanlığı (DCT Abu Dabi), bu yılın sonunda başlayacak olan son kampanyası için bu yeni veri toplama çözümünü kullanarak Tripadvisor ile ortaklık kuran ilk müşterilerden biridir.

Tripadvisor, kitlesine en iyi destinasyonlardan biri olarak Abu Dabi’yi tanıtma hedefiyle, ortak markalı promosyon, varış noktası hakkında daha fazla şey keşfetmek ve DCT Abu Dabi için verimli dönüşümler sağlamak için istekli gezginleri hedefleyecek.

Tripadvisor Navigator, tümü marka açısından güvenli bir ortamda, bir reklamverenin markasını değerli birinci taraf kitle segmentleri aracılığıyla platformun yüksek değerli kitlesiyle birleştirir.

Tripadvisor Reklam Gelirleri Global Başkan Yardımcısı Christine Maguire; “Küresel olarak seyahati etkileyen salgınla birlikte, artık reklamverenlerin medyanın alakalı olmasını ve günümüzde yaşadığımız hızla değişen ortamı yansıtmasını sağlamak için zamanında ve güvenilir birinci taraf içeriğe ihtiyacı var.

“Tripadvisor’ın bir medya platformu olarak en büyük varlıklarından biri, zengin birinci taraf verilerimizdir. Tripadvisor Navigator, reklamverenlerin bu veri zekasından yararlanarak markaların kitleleri anlamalarına ve onlara doğru anda doğru mesajla ulaşmalarına yardımcı olur. Bu davranışsal verilerin, pazarlamacıların medya bütçelerini en etkili şekilde nereye yatıracaklarını belirlemelerine olanak tanıyacağına ve dolayısıyla seyahat endüstrisinin toparlanmasına yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.

Kampanya ayrıca, DCT Abu Dabi gibi ortakların kendi performans kontrol panelleri aracılığıyla performansı gerçek zamanlı olarak izlemelerine olanak tanıyan ve kullanıcıların hedef kitle nasıl etkileşim kurduğu ve bunların nasıl istiflendiği konusunda rakiplerle karşılaştırarak pazara özgü bir anlayışa erişmelerine olanak tanıyan ısmarlama bir içerik platformunu da içeriyor.

Abu Dabi Kültür ve Turizm Departmanı Destinasyon Pazarlama Direktörü Saeed Al Saeed; “Tripadvisor platformu, destinasyon için güçlü bir talep yönlendiricisi ve pazarlama harcamalarımız söz konusu olduğunda karar vermek için harika bir kaynak. Özellikle de sıklıkla değişen anlık eğilimleri takip etmek açısından.

“Ayrıca, ilham vermeyi ve daha büyük çaplı etkileşim oluşturmayı amaçlayan özel olarak oluşturulmuş video ve podcast yayınlarıyla, seyahat normale döndüğü zaman gezginlere Abu Dabi’yi ziyaret etmeleri için ilham verecek yeni bir içerik yelpazesi oluşturmuş olmakta da heyecan duyuyoruz” dedi.

Tripadvisor Navigator Nasıl Çalışır?

Dünya çapında mevcut olan Tripadvisor Navigator, hem endemik hem de endemik olmayan reklamverenler için Tripadvisor medya çözümlerinde hem platformda hem de platform dışında fırsatlar sunar. Bu, Tripadvisor sitesini ve reklamverenlerin Facebook ve Instagram’da Tripadvisor kitle segmentlerine ulaşmasını sağlayan platform dışı çözümleri içerir.

Bu zengin, birinci taraf verilerinden artık gerçek zamanlı olarak özel kitleleri hedeflemek için yararlanılabilir.

Diğer medya çözümleri üçüncü taraf verilerine veya çerezlere dayanırken Tripadvisor, site tarama verileri, tercih filtreleri ve bir gezginin rezervasyon amacı dahil olmak üzere, gezginlerin platformdaki gerçek etkileşimlerinden davranışsal içerik toplar. Bu veriler, reklamverenlerin seyahat yolculuklarının en uygun noktasında yüksek niyetli kitle segmentleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olur.

Reklamverenler, konaklama ve uçuş araştırmasından, varış noktasında restoran ve yapılacak şeyler bulmaya ve hatta geri döndükten sonra yorum yazarken seyahatlerinin her aşamasında 460 milyondan fazla benzersiz kullanıcıya ulaşabilir.

Tripadvisor Navigator lansmanı, platform dışı bir medya çözümü olan Tripadvisor Connect ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için self servis bir reklam platformu olan Tripadvisor Media Manager’ı hızlı bir şekilde takip etti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz