Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Abta (İngiltere tur operatörleri ve seyahat acenteleri ticaret birliği), hükümeti uluslararası varışlarda 14 günlük karantinaya karşı uluslararası seyahati yeniden başlatmak için koordineli bir plan sunmaya çağırıyor.

Talep, Birlik Genel Müdürü Mark Tanzer‘den İçişleri Bakanı Priti Patel’e 500’den fazla seyahat ve konaklama işletmesinin desteklediği bir mektupla iletildi.

Geçen hafta Patel’in ev sahipliğinde sektörel yuvarlak masa toplantısına katılan Tanzer, karantina kısıtlamalarının müşteri tatilleri ve iş gezileri için müşteri talebi üzerindeki ciddi etkisini yineledi.

Ayrıca, önlemlerin daha geniş olarak ulaşım ve turizm endüstrilerinin ötesinde İngiltere ekonomisi üzerindeki ciddi etkisini de vurguladı.

Abta, hükümeti, gerekli olmayan yurtdışı seyahatlerine karşı mevcut Dışişleri Bakanlığı tavsiyelerinden uzaklaşmaya yönelik geçiş kriterlerini belirtmesi gerektiğini vurguluyor.

Hükümet, uygun düzeylerde enfeksiyon riski taşıdığı belirlenen ülkelerle ulaşım bağlantıları kurmak için seyahat koridorlarını “acilen araştırmalıdır”.

Bakanlar ayrıca karantina politikasının temelini oluşturan ve Haziran ayı sonunda incelemeyi bilgilendirecek olan bilimsel ve epidemiyolojik tavsiyeleri yayınlamalıdır.

Abta, seyahatin uzun bir iyileşme dönemi ile karşı karşıya olduğu konusunda uyarıyor.

Sektörün eski durumuna dönme yeteneği, tüketici güveninin ve seyahat talebinin geri dönüşü, yaygın olarak tanınan sağlık ve güvenlik protokollerinin oluşturulması ve seyahat sigortası sektörünün gezginler için yeterli kapsama alanı sağlamak için destek dahil olmak üzere çeşitli birbiriyle bağlantılı faktörlere bağlı olacaktır.

Bu, hükümet tarafından stratejik, departmanlar arası bir yaklaşım gerektirecektir.

Tanzer; “Bunu yapmak güvenli olduğu anda uluslararası seyahati yeniden başlatmalıyız ve işletmeler ve müşteriler, seyahatlerin gerçekleş gerçekleşmesi muhtemel olduğunda ana hatlarıyla ortaya çıkan hükümet planından faydalanacaklardır. Tehlikede olan birçok geçim kaynağı var ve rezervasyonlar, yalnızca hükümet İngiltere’yi varışlara açma ve uluslararası destinasyonlara erişim planının ne olduğu konusunda daha iyi bir fikre sahip olduğunda ciddi bir şekilde toparlanmaya başlayacaktır. Bu eşgüdümlü bir yaklaşım benimsemeyi gerektirecek ve Abta, İngiltere’deki seyahat acenteleri ve daha net bir seyahat direktifi için umutsuz olan seyahat acenteleri adına bu sürece yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edecek. Tabii ki, güvenlik kesinlikle önce gelmelidir, bu yüzden hükümetin üç hafta içinde herhangi bir incelenmeden önce karantinaya alma politikası da dâhil olmak üzere kararları bildiren ilgili bilimsel tavsiye ve epidemiyolojik faktörleri açıkça belirtmesi gerekir” dedi.

Yurdışı seyahatlerin ekonomik katkısı yılda 37 milyar £ ‘dan fazla, seyahat işletmeleri ve tedarik zincirleri İngiltere genelinde yaklaşık 500.000 işi destekliyor.

Abta, sektörün ekonomik önemi ve seyahatin istihdamı desteklemedeki rolü ve İngiltere ile denizaşırı ortaklar arasındaki ticareti kolaylaştırması göz önüne alındığında, hükümetin mevcut Covid-19 kriziyle seyahat işletmelerini desteklemek için elinden geleni yapması hayati önem taşımaktadır diyor.

Görsel: Marianna

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz