2019’da Otelcilikte Başa Çıkılması Gereken Zorluklar 0

Oteller için doğrudan satışları güçlendirmede uzmanlaşmış bir şirket olan Roiback, otel endüstrisinin 2019’da karşılaştığı zorlukların altını çizdi.

Otel endüstrisi, diğerleri gibi sürekli değişiyor. Son birkaç yılda, mobil trafikte yükseliş, meta arama motorlarının öneminde ve sesli aramalarda artış ve aynı zamanda “her zaman bağlantıda” tüketiciye daha hızlı yanıt verme ihtiyacına ilişkin bir artış olduğunu gördük.

Bu önemli değişikliklere cevap vermek için Roiback, Google ve Palladium Hotel Group ile birlikte, 150 katılımcının (otelciler, karar vericiler ve medya) fikirlerini almak için bir etkinlik düzenledi. FITUR (Madrid, İspanya’da düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı) sırasında paylaşılan sonuçlar aşağıda yer almaktadır:

Zorlu tüketici

İspanya ve Portekiz Google Kanal Satışları Başkanı Paola Amoruso, mevcut tüketiciyi analiz ederek bu tüketicileri “süper meraklı, çok talepkâr ve sabırsız” olarak tanımladı.

Aktif alıcının her gün, daha sonraki seyahatiyle ilgili olarak 1.5 arama yaptığı bir bağlamda, Amoruso dijital alıcıların her zaman aktif ve bağlantılı olduğunu ve mevsimlere bağlı olmadığını anlamanın önemini vurguladı ve: “tüketiciler her zaman araştırıyor, satışları kaybetmemek için daima orada olmalısınız ” dedi.

Mobil trafik

Amoruso ayrıca mobil cihazları “sürekli aktif cihaz” olarak tanımladı ve dört kullanıcıdan sadece birinin, yavaş bir mobil siteye veya uygulamaya sahip bir şirket veya marka ile rezervasyonlarını sürdürdüğünü, ayrıca gezginlerin % 50’sinden fazlasının bir markanın yavaş bir mobil site veya uygulamasına karşı olumsuz bir algıya sahip olduğunu belirtti.

“Mobil trafik katlanarak arttı”

Bu konuda, Roiback Genel Müdürü Rebeca González, mobil kanalın otellerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri olduğunu söyledi ve: “Mobil trafik, son yıllarda katlanarak arttı ve otel web sitelerindeki toplam trafiğin % 50’sine ulaştı. Roiback’in toplam rezervasyonlarının % 30’u her yıl etkileyici bir yıllık büyüme ile mobil kanal üzerinden yapılmaktadır ve eğilim önümüzdeki birkaç yıl içinde artmaya devam edecektir. Optimum mobil çözümü olmayan otellerin satışları ve kârlılıkları bu yıl olumsuz yönde etkilenecek” dedi.

Buna cevap vermek için Roiback, bir uygulama gibi çalışan ve otel rezervasyon sürecinin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayan ürünü Mobilis Pro’yu etkinlikte sergiledi.

Google, Palladium, Destinia ve Alua Hotels & Resorts uzmanlarının ve yöneticilerinin de katıldığı bir oturumda, Palladium Hotel Grup’un dijital satış direktörü Alejandro Lazcano, Google Hotel Ads’in artan rolünü vurgulayarak meta arama motorlarının önemini vurguladı.

Lazcano ayrıca şunları söyledi: “Çoğu durumda, arama SEM’den başlıyor, ancak meta arama motorlarıyla sona eriyor” dedi ve YouTube’dan “her geçen gün daha da önem kazanmakta ve kullanıcıların içerik aramalarında gelecekte daha da büyüyecek” şeklinde bahsetti.

Sesli arama

2019 için bir başka zorluk da sesli aramaların artması. Şu anda, mobil cihazlar üzerinden yapılan aramaların% 20’si sesle kontrol edilen cihazlardan geliyor ve 2020’ye kadar bu oran ABD’de% 50’ye ulaşacak. Bu, markaların paketin önüne geçmesi ve gelişmekte olan teknolojiden faydalanması için büyük bir fırsat yaratıyor.

Sadakat programları

Doğrudan kanaldaki otel dağıtımında bir diğer önemli nokta da, sadakat programlarının optimizasyonu. González; “Otellerin doğrudan müşteriyi yakalamak için büyük engeller var. Halen, büyük otel zincirleri ve Çevrimiçi Seyahat Acentaları (OTA’lar) için müşterileri ‘ele geçirmek’ konusunda şiddetli bir mücadele var. Bu, diğer zincirler ve bağımsız oteller için bir sadakat programına sahip olmanın anahtar olduğu ve stratejik bir faktör olduğu anlamına geliyor ” dedi.

Bu bağlamda, yakında çıkacak olan yeni rezervasyon motoru Backhotel 5.0, sesli arama teknolojisine büyük önem veriyor. Sesli aramaların olanaklarını göstermek için González, Google Home aracılığıyla bir sadakat programı içindeki ses kanalı üzerinden gerçek bir rezervasyon yapmanıza olanak sağlayan bir prototip gösterdi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.