Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amerikalıların arama moturu Google’da seyahat ile ilgili en çok sorduğu sorular listesini yayınladı. Bunlar arasından listenin ilk 10’unu cevapladık.

  1. Disneyland nerede ?

Disneyland bütün dünyada çocukların ve hatta yetişkinlerin kalbinde olan bir seyahat noktasıdır. Amerika’da Disneyland Anaheim, Kaliforniya’da bulunmaktadır. Florida’da olan Disney World!

pizza

  1. Albuquerque’de ne yapılır ?

Öncelikle ne yapılmayacağı konusuna değinerek başlayalım; Walter White’ın çatısına pizza atmak! Ancak Breaking Bad dizisinden esinlenerek tur atacaksanız dizide gösterilen yerlerin listesini çıkarmakla başlayabilirsiniz.

  1. Cancun için bavula ne atmalı ?

Mayonuza ek olarak güneş kremi, şişelenmiş su ve kondom. Eğer 30 yaş üstüyseniz ve bahar tatilindeki gençlerin arasına karışacaksanız iyi bir hikayeniz olmasına özen gösterin. Etkilemek için Meksika hakkında ki garip gerçekleri araştırmayı unutmayın (mesela sezar salata burada icat edildi).

  1. San Diego’da balina izleme sezonu ne zaman ?

Aralık ayı ortasından Nisan ayı boyunca izleyebilirsiniz. Bu San Diego’ya ziyaret eden herkesin yapılacaklar listesinde vardır ve eskimeden herkese heyecan veren bir durumdur.

  1. ORD hangi havaalanıdır ?

Chicago O’Hare, aynı zamanda Amerika’da ki en çok erteleme oranına ve üçüncü en uzun güvenlik beklemesi zamanına sahip hava alanıdır. Bu yüzden en harika hava alanı restoranına sahiptir!

  1. St. Louis’de ne yapılır ?

Gateaway Arch ziyareti ve Busch Stadyumu’na tepeden bakan bir otel çatısından Cardinals maçı izlemek. St. Louis tarzı çıtır çıtır incecik nefşs pizza yemek. Eğer çok ince pizza size göre değilse Frank and Helen’s Pizzeria Amerikanın en iyi 33 pizzacısından biri ve burada. Ales bira fabrikası da ilgili olanlar için güzel bir uğrama noktasıdır.

  1. Missoula, Montana’da ne yapılır ?

Bira ve diğer içkilerin imalatının yapıldığı fabrikalar, restoranlar dışında yapılabilecek en güzel şey yakındaki Whitefish ve Bozeman şehirlerine bakmak olacaktır.

  1. Yellowstone Ulusal Park’ı nerede ?

Bu konu parkın üç eyalet sınırı (Wyoming, Montana, Idaho) içinde de kalıyor olmasından dolayı biraz karışık bir durumdadır ama bu karışıklığa değecek bir güzelliğe ve özgünlüğe sahiptir.

  1. Butik otel nedir ?

Dürüst olmak gerekirse ‘butik’ kelimesi son zamanların kullanımı abartılmış kelimelerinden biri. Neredeyse küçük dükkanların bile butik market olarak adlandırılacağı noktaya geldik.. Genel olarak 150 odadan daha az konaklama kapasitesi olan ve daha özel imkanlar sunabilen oteller için kullanılır.

  1. Louisiana’da ne yapılır ?

New Orleans bu eyalette bulunmaktadır ve doğa yürüyüşü için harika yerlere sahiptir, bunlardan biri Chicot State Park!

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz