WeSwap Komisyon ve Veri Paylaşımı ile Seyahat Acentelerini Hedefliyor 0

Eşler arası döviz değişim sitesi WeSwap işi büyütmenin yeni bir yolu olarak seyahat acentelerini hedefliyor.

Şirket, seyahat edenlerin diğer gezginlerle 18 farklı para biriminde döviz bozdurmalarına imkan sağlayarak çalışıyor ve geleneksel döviz bürolarından daha az komisyon aldığını iddia ediyor. Şirket, %1 gibi cüzi bir ücret talep ediyor.

Kısa bir süre önce müşterilere borç vermeye başlayan ve geçen yıl kitlesel fon (crowdfunding) yoluyla 2,4 milyon sterlin toplayan Londra merkezli şirket, Mastercard bağlantılı WeSwap kartlarını önerirlerse seyahat acentelerine komisyon sunacağını söylüyor.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Jared Jesner “Bizim için önemli olan WeSwap’i seyahat sektörü aracılığıyla dağıtabilmek” diyor.

Seyahat acentesi ortaklarının desteğini kazanmak için çok fazla çaba harcayan WeSwap,  müşterilerin paralarını nerede harcadıklarına dair verileri acentelere sunmayı teklif ediyor. Acenteler bu verileri gelirlerini arttırmak için kullanabilirler.

Böylece acenteler, kişisel verileri gizli tutulan müşterilerin ne tür ürün ve servislere para harcadıklarını, müşteriler seyahatteyken WeSwap kartlarını kullandıklarında öğrenebilecekler.

“Müşterilerin Miami’de ya da havaalanında McDonalds’ta neye para harcadıklarını biliyoruz ve bu bilgiyi seyahat acentesi ortaklarıyla paylaşmak istiyoruz.  Bireysel harcamaları paylaşamayız ancak harcama motiflerini paylaşabiliriz.”

WeSwap ardından “yüksek harcama yapan müşterilerle” acenteler adına iletişime geçmeyi önerecek, bu da yeniden rezervasyon çekebilmek için acentelerin websitesine geri bağlantı içerebilecek olan “white- label” pazarlama e-mailleriyle yapılacak.

Jesner, “Burada bütün bir yıl boyunca müşterileri ile iletişim kurmanın iyi bir yoluna sahip olmayan küçük acenteler hedefleniyor” açıklamasında bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe