Secret Escapes Genişleme ve Satın Alımlar İçin 111M $ Yatırımı Garantiledi 0

Seyahat satış sitesi Secret Escapes, 111 milyon dolarlık yeni yatırımla beraber daha fazla uluslararası genişleme ve satın alım planlıyor.

Singapur merkezli Temasek önderliğinde ,mevcut yatırımcı Idinvest Partners’ın da katılımıyla ve Silicon Valley bankasından borç alma imkanıyla gelen ek finansman, Secret Escapes’in 2011’de kuruluşundan bu yana, yaklaşık 253 milyon dolar yatırım aldığı anlamına geliyor.

2015 Temmuz ayında Şirket Google Ventures ve Octopus Ventures öncülüğünde bir turda 60 milyon dolar yatırım almıştı.

Secret Escapes şu anda Avrupa, Asya ve Amerika’da toplam 21 farklı bölgede kurulmuş durumda ve 2014 Ocak’ta 4 milyon olan küresel üyelik tabanı şu an dünya çapında 47 milyonu aştı.

Şirketin bileşik yıllık ciro büyümesi, geçtiğimiz yıllarda merkezi ve Doğu Avrupa’nın önde gelen seyahat tekliflerini ve Slevomat şirketini satın almasıyla %185’i gördü.

Kârlı çekirdek pazarları üzerine kurulu olan D serisi finansman turu satım alımlar da dahil olmak üzere büyümeyi ve uluslararası genişlemeyi sağlamak için kullanılacak.

Secret Escapes’in yöneticisi Alex Saint “Markamızın gelişiminde, 21 bölgede faaliyet gösteren 7 milyon gecelik oda satışı ile heyecan verici bir noktaya ulaştık” dedi.

“111 milyon dolarlık nakit enjeksiyonu Secret Escapes’in insanlara kaçışlar konusunda ilham verme ve dünyadaki bir numaralı seyahat fırsatları websitesi olma vizyonunu gerçekleştirmesine imkan sağlayacak.

“Temasek, Idinvest Partners ve SVB’nin yatırım ve desteği, dünya çapında satın alımlar yoluyla misyonumuzu çabuklaştırmamıza yardım edecektir.

Idinvest Partners’tan Guillaume Durao “Flaş seyahat satış sektöründe (travel flash sale) lider olan Secret Escapes Avrupa ve ötesinde binlerce otel sahibinin tercih ettiği, güvenilir bir partner olduğunu kanıtladı” diye belirtti.

“Son birkaçyıldır ve bugün Secret Escapes ekibini destekliyor olduğumuz için çok memnunuz. Markanın küresel liderliğini daha da geliştirmesini sağlayan büyüme fonu II ile D serisi finansmana katılmaktan heyecan duyuyoruz.

Silicon Valley Bankasının ticari bankacılık şefi Erin Platts “Dünyayı gezme ve deneyimleme şeklimiz Secret Escape ile daha da gelişiyor. Secret Escapes’in yenilikçi iş modeli, tarihsel olarak pek çok tüketicinin görünürlüğüne ve erişimine açık olmayan özel tatillerin kilidini açıyor” diyor.

“Yönetim ekibi küresel büyüme stratejisini sürdürdükçe, Silicon Valley Bank ek sermaye, döviz ve bankacılık hizmetleri sunmaktan mutluluk duyacaktır”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe