Rahat Bir Gezi Geçirmek için Öneriler 0

Seyahat ederken insanlardan en çok duyulan şikayet ‘rahatlık’tır. Özellikle normal hayatında biraz tembellik yapan birisi iseniz gezmek istemenize rağmen rahatlığınızı çok arayacaksınız. Fakat bunu aşmak için birkaç çözüm yok değil

Harika hazırlanmış bir gezi dahi sizi bir süre sonra yorabilir. Bu durumlarda kendinizi rahat hissettirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Nasıl mı?

Netflix ile Evdeymiş Gibi İzlemeye Devam Edin

Netflix Amerika’da DVD kiralama şirketi olarak başlamış bir şirket. Ünetflix-televisionyelerine çevrimiçi dizi, video, haber izleme fırsatı sunuyor. Coğrafik olarak bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak sıkıntı yaşayabilirsiniz fakat bunun da bir çözümü var. VPN ayarları ile ülke içinde olmasanız dahi ülkeden bağlanıyormuş gibi gözükebilir, izleme keyfinize devam edebilirsiniz. Yorucu bir gezi gününden sonra koltuğa uzanıp evde yaptığınız rutini devam ettirebilir, keyifle izlemek istediğiniz şeyi izleyebilirsiniz.

Egzersiz Yapmak

Gezilerde gördüğünüz macera gezginleri genelde fittir. Bisiklet turundan, 8 saatlik şehir turundan veya kanyona tırmandıktan sonra bu yaptıklarınıza değse de günlük rutininz olmadığından kendinizi aşırı yorgun hissedebilirsiniz. Bu durumu aşmak için yapılacak en iyi şey evde biraz egzersiz yapmak. Çok basit ekipman ile veya ekipmansız da yapabileceğiniz bu egzersizler ile seyahatiniz daha az yorucu hale gelecektir.

Yemek Yapmak

Günde ortalama 2 fakat genellikle 3 öğün yemek yediğimizi düşünürsek seyahat sırasında en önemli meselelerden biri yemek diyebiliriz. Yemeğe düşkün olan gezginler bir de daha az para ödemek istiyorlarsa lüks otellerdense hostelleri veya pansiyonları daha çok tercih ediyorlar. Çünkü buraların genel özelliği mutfağın ve hatta malzemelerin ortak olmasıdır. Yemeğinizi kendiniz yapmayı seviyorsanız ve baharatlarınızdan vazgeçemiyorsanız baharat kiti götürebilirsiniz yanınızda.

Şehirleri gezerken genelde saatlerce yürüneceğinden hatta bazen oturup yemeğe bile vakit kalmadığından yerel marketlere girip biraz meyve –özellikle muz-, şeker düşmesine karşı çikolata ve açlığınızı yatıştırmak için bisküvi alabilirsiniz.

Gezi Zihniyeti

Eğer bu yapacağınız ilk seyahat değilse birazdan söylenilenlere şiddetle katılıyor olabilirsiniz. Zaman, imkan, para kısıtlılığından dolayı sıkıştırılmış seyahatler insanı çok yorabiliyor. Az uyuyup, koşturup ‘travel hangover’ yaşamak yerine yapılan aktivite sayısını azaltıp, koşturmayıp daha da zevk alabilirsiniz. Herkes dışarıdayken yatağa 10da gitmekte hiçbir sorun yok. Vücudu dinlendirip ertesi güne enerjik başlamak o günkü gezinizi daha da güzel kılabilir.

Kapak Görseli: Flickr

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.