Oktogo Marka İsmini Travel.ru Yaparak Rusya’nın En Büyük Online Rezervasyon Acentası Olma Yolunda İlerliyor 0

Rusya’nın en büyük otel rezervasyon uygulamalarından birisi olan Oktogo, travel.ru olarak geri döndü, şimdi ise değeri 31 milyon dolar. Reklamlama ve iş yönetimi stratejilerini geliştirecek olan VEB innovations ise Travel.ru’ya 5 milyon dolarlık fon ayırdı.

screen-shot-2013-12-13-at-09-02-42

66 milyon kullanıcı ile Rusya, Avrupa’da internet hizmeti açısından en büyük marketin sahibi. PhoCusWright tahminlerine göre 2013 yılında Rusya’nın market değeri 13 milyar dolar. Kıyaslayarak bakılacak olunursa Amerika’nın seyahat marketi 2012 yılında 300 milyar dolar idi. Orta ülkelerin gelişimine ve internet kullanımının hızla artışını ele alacak olursak bu market hızla değişen ve gelişen bir market.

Yeni Travel.ru yalnızca otel, uçuş ve tur rezervasyonları sağlamıyor, ayrıca gezi öncesi ve sonrasında destinasyonlar ve bazı pratik bilgiler (hatta vize bilgileri) ile de hizmet sağlamakta. 5.500 otel ve 350.000 hostel ile anlaşmalı olan Travel.ru’nun aylık 3 milyondan fazla ziyaretçisi var.

Travel.ru CEO’su Marina Kolesnik, Rusya’da bir çok e-ticaret sitesi bulunduğunu ve bunlarla yarışabilmek için biraz da olsa farklılık getirmenin gerekli olduğunu düşünüyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.