Musafir.com, Pune’de Teknoloji Merkezi Kuruyor 0

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli seyahat sitesi Musafir.com üçüncü teknoloji merkezini Pune şehrinde kuracağını açıkladı. Şirket, 2017’nin sonunda kadar teknoloji ekibini iki katına çıkarmak istiyor. Pune’de kurulacak olan merkez, şu anda Mumbai ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde görev yapan teknoloji ve ürün ekiplerini tamamlayıcı durumda olacak. Teknoloji, Musafir.com’un sergilediği saldırgan işletme stratejisinin tam da merkezinde bulunuyor.

Musafir.com kurucu ortağı ve CTO’su Albert Dias, açıklamada şu noktalara değindi: “Musafir.com en iyi teknoloji ile desteklenen gösterişli bir kullanıcı deneyimi sunmak iddiasıyla kuruldu. Pune’de kuracağımız üçüncü teknoloji merkezimiz bu iddiamıza olan bağlılığımızı gösteriyor. Amacımız, teknik ekibimizin gücünü yıl sonuna kadar iki katına çıkarmak ve gezginlere yeni nesil yaratıcı kullanıcı deneyimi sunmak.”

Musafir.com 8 farklı şehirdeki 15 ofiste 400’ün üzerinde üyeye sahip ve Pune’de kurduğu merkezde teknoloji ve ürün ekiplerini güçlendirmek için uğraşıyor. Sitede uçak biletleri, oteller, tatil paketleri ve online vize hizmetlerini de içeren bir takım seyahat hizmeti sunuluyor.

İş çeşitliliği ve hızlı ilerleme açısından bakıldığında teknoloji ekibinin genişletilmesi olmazsa olmaz.

Şirket, teknoloji ve ürün departmanında çalışan kişi sayısının diğer alanlara göre %50 daha hızlı büyümesini bekliyor.
Musafir.com CEO’su Rajesh Pareek, yeni atılım konusunda şöyle konuştu: “Yeni teknoloji merkezimizin açılışı Hindistan pazarına olan artan ilgimizi daha da pekiştirecektir. Seyahat sektöründe bir e-ticaret şirketi olarak, teknolojinin günümüzde tüm işletmeler açısından büyüme formülü olduğuna inanıyor ve buna göre davranıyoruz. Teknoloji, uzun süreli stratejimizin merkezinde yer alıyor ve Pune’de açılan yeni teknoloji merkezimiz Musafir.com‘u hızlı büyümenin yaşanacağı önümüzdeki on yıla taşıyacak esaslı bir adım.”

Musafir.com gelecekten Hindistan’da daha da genişlemek ve portfolyosuna daha çok ülke eklemek gibi planlara sahip. Pune’deki teknoloji ve ürün ekibi dünya çağındaki gezginlere yaratıcı ürün ve çözümler sunacağı gibi yeni jenerasyon web ve mobil uygulamalarının sunulmasını hızlandıracak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe