Meetingsbooker, Otel Rezervasyon Motoruna Hız Kazandırıyor 0

Son zamanlarda organizasyon ve toplantılar sektöründe pek çok gelişme yaşandı. Bunlardan birisi, görece küçük otelleri ve mekanları ilgilendiriyor.

Dublin merkezli toplantı salonu pazarı olarak faaliyet gösteren Meetingsbooker, mekan seçeneklerini artık, kendi markası ile kullanıma sunduğu rezervasyon sistemi ile sunuyor.

Meetingsbooker, bu aracı, bu yılın başlarında hizmete sundu. Araç, 500’e yakın otel ve konferans salonunu bünyesinde barındırıyor.

Servisin şu ana kadar gerçekleşen kullanımına dayanarak, şirket, kendi markası ile faaliyete geçirdiği bu motor ile birlikte kullanıcıların %65’inin arama yapmaya başlayacağını ve buna karşılık %15’inin soru formu dolduracağını tahmin editor. İşleme başlayan kullanıcıların ortalama olarak %8’i, rezervasyon yaparak süreci tamamlıyor.

Bu ücretsiz motor için şirket, rezervasyon başına küçük bir işlem bedeli tahsil ediyor ve mekanlar için tek bir fiyat seçeneği bulunmuyor. Şirket, bu rezervasyon aracının, mekanların, toplantı salonu kira bedellerini doluluk oranı, hazırlanma süresi ve oda türüne göre değiştirmesine olanak sağlayan bir alan yönetimi aracını içerdiğini söylüyor. Bu alan yönetimi aracı, marka çalışması, faturalandırma ve diğer yaygın meselelere dair büyük bir özelleştirme potansiyelini taşıyor. Bu da, mekan yöneticilerinin web sitelerine ekleyecekleri küçük bir javascript kodundan ibaret.

Söz konusu araç, endüstri için görece yeni olma özelliğini taşıyor. Birleşik Krallık merkezli, hizmet olarak yazılım teknolojisi tedarikçisi Meetingsmaker, benzer bir aracı kullanıma sunuyor.

Meetingsbooker, 2009 yılında, İrlanda’daki sert resesyon döneminde, tek bir kişinin kurduğu bir satın alma platformu olarak kuruldu. 2014’ün sonunda; ACT Venture, Delta, Enterprise Ireland ve melek yatırımcılardan 1 milyon Euro yatırım aldı.

O günden bu yana, dünyanın dört bir yanındaki toplantı salonlarını içeren kayıtlarını %30 büyüterek, sayılarını 70,000’e çıkardı. Şirketin açıklamasına göre, en geniş mekan portfolyosunu elde etmeye yönelik strateji kar getirdi ve pazarlama masraflarını azalttı.

Şirket, envanterini genişletme çalışmaları sırasında San Francisco’da bir ofis açtı. Ancak, operasyonların merkezi, o günden bu yana, 14 tam zamanlı çalışanın bulunduğu Dublin oldu. Şirket ayrıca yeni bir web sitesini ve otomatik rezervasyon seçeneğini kullanıma sundu.

CEO Ciaran Delaney, şirketin, bu yılın dördüncü çeyreğinde dil yerelleştirme çalışmalarını başlatacağını ve otomatik rezervasyon sisteminin (alan yönetimi aracı) fonksiyonelliğini arttırmayı sürdüreceğini belirtti.

Kullanıma sunulan bu aracın, geniş toplantı ve organizasyon sektörünün çeşitli segmentlerinde rekabet eden oyuncuların rekabetiyle karşı karşıya kalması bekleniyor. Görece daha dar bir alana sahip olan otomatik rezervasyonlar sektöründe, Book2Meet.com akla gelen ilk şirket ismi oluyor.

Özetlemek gerekirse, organizasyon ve toplantılar sektörü, son zamanlarda oldukça hareketli bir yapıya sahip oldu.

Geçtiğimiz yıl, Boston merkezli bir seyahat teknolojileri girişimi olan Groupize, şirketler için otellerde grup rezervasyonları yapılmasını sağlayan bir aracın tanıtımını yaptı.

Bird Office, Bizly, Breather ve Splacer gibi yeni kurulan şirketler, sundukları organizasyon seçeneklerine Airbnb tarzında, talebe dayanan modelleri uygulama düşüncesini taşıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe