Calrom, Seyahat Acentelerinin Grup Rezervasyonu Süreçlerini Kolaylaştırdığı İddiasıyla Öne Çıkıyor 0

Birleşik Krallık merkezli bir yazılım geliştirme şirketi olan Calrom, Avustralyalı havayolu şirketi Qantas ile, şirketin seyahat acentelerine yönelik grup rezervasyonları teknolojisini modern bir hale getirmesine yardımcı olmak için ortaklığa vardı.

Calrom yetkilileri, havayolu şirketlerinin grup rezervasyonlarını yönetirken halihazırda güçlüklerle karşılaşmakta olduğunu ve pek çok havayolu şirketinin, karmaşık talepleri otomatik olmayan yollarla veya halihazırda kullanılan eski sistemler üzerinden yönettiğini belirtiyor.

Şirketin sunduğu ve hâlâ geliştirilmekte olan Groups Next Gen (GNG) isimli çözüm, ön uç (front-end) web sitesi tasarımı, kurulumu ve barındırmanın (hosting) yanı sıra eğitim ve destek ile planlama sunmak amacıyla tasarlanmış bulunuyor.

Calrom, GNG’nin havayolu şirketlerine, uygulanan hükümlere ve koşullara uyulmasını ve ilgili tüm uygunluk gelirlerinin belirlenmesini ve toplanmasını sağlayan, ilk kayıttan ve bulunabilirlik talebinden bilet düzenlenmesine ve para aktarımına, tüm grup rezervasyonu sürecini otomatik hale getirme ve yönetme olanağı tanıdığını söylüyor.

Söz konusu araç, müşterilerin günün her saatinde gerçek zamanlı fiyatlandırma, rezervasyon, bilet kesimi ve yönetimden faydalanmalarını sağlayan bir çevrimiçi seyahat acentesi portalını bünyesinde barındırıyor.

Calrom’un ticari direktörü Warren Daws, GNG ile ilgili bazı bilgiler paylaştı: “Groups Next Gen, getiri ve yük optimizasyonunu sağlamak için grupları ve gelir yönetimi işlevlerini güçlendirirken dağıtım maliyetlerini de azaltarak, havayolu şirketlerine benzersiz bir grup satışları fırsatı sunuyor. Satışlarda büyümenin yanı sıra uygunluk gelirlerinin toplanmasını sağlayarak, Qantas gibi küresel havayolu şirketlerinin grup işlevlerinin verimliliğini başarılı bir şekilde geliştirmiş bulunuyoruz. En önemlisi, GNG geleneksel seyahat acentesi müşterileri arasında daha yüksek seviyede memnuniyet ve etkileşim sonuçlarını getirdi. Ve bizler ayrıca, kendilerinin daha geniş çaptaki stratejilerini karşılamak için Qantas’a yeni sektörlerde satışlar sağlamaları için gerekli olanakları sunmuş bulunuyoruz.”

Qantas’ın acente satışları müdürü Nathan Smeulders da konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu: “Ana hedeflerimizi karşılamış veya bunların ötesine geçmiş durumdayız ve ilave yararlar ve gelirler kazanmış bulunuyoruz. Dolayısıyla kendimizi, grup rezervasyonları pazarını daha stratejik bir biçimde kullanmak için konumlandırdık. Otomatik olmayan süreçlerimizin büyük bir bölümünü otomatik hale getirmek ve ticari müşterilerimize akıllı self-servis araçlarını sunmak, grup operasyonlarımızın üzerinde büyük derecede olumlu bir etki yarattı.”

GNG, Qantas için ayrıca Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarında da faaliyet gösteriyor. Bu pazarlarda sistem; doğrulamalar, son tarih hatırlatmaları ve ilgili dilin yanı sıra istenen para biriminde rezervasyon hesap pusulaları yayınlaması için yapılandırılmış bulunuyor. Havayolu şirketleri, pazara veya müşteriye özel hükümleri ve koşulları yönetebiliyor ve uygulayabiliyor.

Seyahat acentelerine, hava yolu şirketinin markasını taşıyan bir web portalı aracılığıyla kendi grup hesaplarına erişebilme olanağı sunuluyor. Acenteler, bulunabilirlik ve ücretlendirmeden bilet düzenlemeye, kendi global dağıtım sistemlerinde de gerçekleştirilebilecek olan rezervasyon aşamalarında tam kontrole sahip bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.