Zoetrop Pencereler, Hyperloop Ulaşımı Manzaralı Hale Getiriyor

Seyahat yöntemlerinde yaşanan değişmelere rağmen yolcular için bir şey hep aynıdır: manzaranın tadını çıkarmayı severler.

Bir tünelin içinden geçen süper hızlı Virgin Hyperloop One, klostrofobik ve karanlık hissettirebilir. Bununla birlikte, ulaşımın geleceği üzerinde çalışan ekip, eski bir optik yanılsama kullanarak sürekli bir dış mekan sahnesini simüle etmenin bir yolunu buldu.

Hyperloop One, insan gözünün görüntüleri bulanıklaştırmasına neden olan hızlarda hareket ediyor. Bir zoetrop yaratarak – hareketin yanılsamasını yaratacak kadar hızlı bir şekilde resimleri birleştiren bir teknik – böylelikle yolcu tüpün duvarlarından kesintisiz olarak dışarıyı görecek.

Virgin Hyperloop One’ın Baş Teknoloji Sorumlusu Josh Giegel bir tweet içinde; “Yereştirilmiş zoetrop pencereler hiperloop tüpün her iki tarafını şeffaf bir görünüme çevirebilir ve tüpün dışındaki manzaranın görünmesine izin verebilir” diye açıklıyor.

Bjarke Ingels Group tarafından tasarlanan zoetrop pencereler, Hyperloop seyahatinin yabancı olunan doğasını maskelemek için yeterli olmasa da, bu yanılsama, gezginlerin isteksizliğini daha konforlu bir hale getirebilir.

Optik yanılsamayı izlemek için:

https://twitter.com/jgiegel/status/1003722306147905536

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!