Yurtdışında Arkadaş Edinme Taktikleri

İngilizce’de arkadaş edinmek ile ilgili uzun soluklu, bol diyaloglu anlatımlarla dolu bu konu çok işinize yarayacak. Hiç tanımadığın bir ortamda Türkiye’de bile arkadaş edinmekte zorlanan kişiler bu konuyu okuduktan sonra yurtdışında çok kolay şekilde yabancılarla diyalog kurabilecek ve bunun üstesinden gelecektir.

İngilizce üzerine 15 yıl boyunca okulda İngilizce eğitim görmüş biri mutlaka bu dile hakimdir. Ama iş sosyal ortamlarda diyalog oluşturma, sohbet konusu açmaya gelince her şey değişiyor. Çoğumuz bunu özgüveni sayesinde hallediyor çoğumuz ne konuşacağını bilemiyor.

İşte bu konuda ortamlarda sohbete nasıl girilebileceğini, hangi diyaloğun arkadaş edinmemizi kolaylaştıracağını öğreneceğiz.

İngiltere’ye gittiğinizi düşünün . İlk andan son ana kadar nasıl bir diyalogda olabilirsiniz bunlara değinelim.

YOUR JOURNEY
diyalog-journey_projelist

NOT : İngiltere’ye indiğinizde insanlar size yolculuğunuzun nasıl geçtiği, ziyaretinizi, İngilizce bilginizi ve büyük ihtimal ülkeniz hakkında birkaç soru soracaktır. Hazırlıklı olun!

visit-diyalog_projelist

YOUR ENGLISH

Arkadaşlar yabancılarla İngilizce konuşurken hata yapmaktan korkmayın. Şöyle düşünün ; onlar sizin dilinizi bilmiyor ve konuşamıyor. Siz onlardan daha öndesiniz bu konuda. Siz onların dilinde de az çok bilginiz var ve konuşabiliyorsunuz. Zaten çoğu yabancı sizin İngilizce dil bilgisi seviyenize dikkat etmeyecektir. Önemli olan doğru kelimeleri doğru yerde kullanmak. Alttaki resimde konuşan bayan gibi birine rastgelmeniz pek olası değil. Sakın tereddüt etmeyin diyalog kurma konusunda

diyalog_projelist.com

diyalog-english_projelist

YOUR COUNTRY

Çoğu İngiliz coğrafyaya hakim değildir ve ülkeniz hakkında en fazla başkentini biliyordur daha fazlasını değil.
Aşağıdaki diyalogdaki gibi bir adama denk gelme olasılığınız çok yüksek. Kısa ve net cevaplar verin. Ve sakın konuşmaktan çekinmeyin.
diyalog-ispnya

Kaynak: Projelist

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!