Yaz Seyahati Planlarınızı Yapmanızı Sağlayacak 7 Seyahat Uygulaması

Yaz seyahatleri nadiren plana göre gider. Bu söz, “Sevimli Aile Tatilde” filmini kanıtlar nitelikte.

Yaz seyahatleri için ters gidebilecek şeylerin listesi sonsuzdur: benzinin bitmesi, cüzdanın kaybolması, nihai destinasyona varıldığında ise aslında kapalı olduğunu öğrenmek gibi… Fakat Teknoloji yardım edebilir!
Yaz seyahatleriyle ilgili olarak strese sebep olan hemen her şey için gezginlere yardımcı olan ve işleri yoluna koyan bir uygulama mevcut; fakat tabi ki arka koltukta ölen akrabaya çözüm bulmak ile ilgili olarak henüz bir uygulama mevcut değil!

Lola

lolafinal

Geçen ayın başlarında tanıtımı yapılan Lola, gezginlere yarı insan yarı bilgisayardan oluşan bir seyahat acentası sunuyor. Kullanıcılar, konaklama, havayolu ve bütçe tercihlerinin girişini yapıyorlar ve Lola’da seyahat önerilerini sunuyor. Gezginler rezervasyon gerçekleştirebilir, ayrıca seyahat boyunca bir şeylerin ters gitmesine karşı 7/24 hizmet alabilirler. Şu anda Lola sadece bekleme listesinde bulunanlar için geçerli ve şirkete göre “uygulama yakın gelecekte yıllık üyelik ücretiyle sunulacak.”

Sidekix

sidekix-navigation-app-routes-walking-discovery1

Bu uygulama, araçla seyahat eden gezginlere yönelik bir uygulama. Kullanıcılar uygulamaya; gece hayatı, sanat, alışveriş, yemek, kültür gibi ilgilendikleri şeyleri söylüyorlar, bunun yanı sıra ne kadar yürümek istediklerini de belirtebiliyorlar ve eğer market veya ATM gibi yerlerde durmaları gerekiyorsa Sidekix ona göre bir rota çiziyor. Kullanıcılar ayrıca kendi rotalarını da uygulamaya gönderebiliyorlar ve varış noktasını rotaları üzerindeki arkadaşlarıyla ya da aileleriyle buluşabilecek şekilde sonlandırabiliyorlar. Uygulama şu anda dünya çapında 15 şehir için uygun ve uygulamanın yakın gelecekte genişletilmesi planı da mevcut.

Esplorio

esplorio

Sosyal medya canavarını beslemek için tatili fırsat olarak görenlere yönelik olan Esplorio uygulaması, Apple Store’da bekliyor. Esplorio, otomatik bir seyahat günlüğü ve kullanıcıların sosyal medya ağlarından içerik toplayarak telefon lokasyon geçmişini ve kamera görüntülerini de birleştirerek bir seyahat günlüğü yaratıyor. Ayrıca dijital anıları fiziksel kartpostallara dönüştürmeye ve böylelikle kullanıcıların onları aile ve arkadaşlarına göndermesine de olanak sağlıyor.

MydistriKt

mydistrikt

MydistriKt yerel sakinlerin ne olursa olsun ve nerede olurlarsa olsunlar kendi dünyalarıyla ilgili güncellemeler yapmaları amacı ile yardım için geliştirilmiş. Uygulama gerçek bir yerel gibi yaşamak isteyen gezginlere Wisconsin’den Nepal’ kadar hiç beklenmedik yerlerden tutun da en çok ziyaret edilen noktalar olan Londra gibi yerlerden zengin içerikli öneriler sağlıyor. Uygulamanın kullanıcıları 146 ülkeye yayılmış durumda ve dünya çapında 4500 farklı MydistriKt sunuluyor.

EvenTurist

Open2

EvenTurist, fırsatlarla seyahatleri kolaylaştırıyor. Hayatlarında bir kez olsun seyahate öncelik veren turistler uygulamanın özel etkinlik önerilerine ve en iyi uçuş anlaşma ağına bayılacaklar, yani eğer uygulama bir müzik festivali için İsveç’e uçuş öneriyorsa ya da Florida’ya en ucuz uçak bileti, Eventurist oltası gezginleri unutulmaz bir deneyim için ayaklandırıyor.

Prava

prava-app

Arkadaşlarla seyahat etmek gibisi yok, unutulmaz ve eğlenceli; ama aynı zamanda stresli ve yorucu, Prava’nın amacı her şeyi organize bir halde tutmak ve seyahati herkesin kolayca ulaşabileceği bir hale getirmek, bunun anlamı; artık daha fazla google takvim davetleri, grup sohbetleri ve bölünmüş (Venmo) masraflar yok. Uygulama şu anda sadece Android cihazlar için uygun; fakat İos versiyonu da yakında çıkacak.

MyTSA

Picture1

Amerika Birleşik Devletleri için Ulaştırma Güvenlik İdaresi (TSA) ile ilgili olarak bütün ülkede yaşanan bekleme süreleri dolayısıyla hissedilen onca kızgınlıktan sonra, bu yaz uçuşlarla ilgili biraz korku duymak anlaşılabilir bir şey. Bütün bunlardan dolayı bir uçuşu kaçırmakla ilgili endişesi olanlar için bekleme sürelerinden gözünüzü ayırmamak üzere her terminal için geçerli olan MyTSA uygulamasını indirin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!