Yaz Bitmeden Kaçırmamanız Gereken Festivaller

Seyahatlerinizi renklendirecek, tatillerinize heyecan katacak festivallerin izini sürmeye ne dersiniz? Hem festivali yaşayın hem de festival şehrinin ruhunu aynı anda yakalayın. Yaz bitmeden dünyanın çeşitli kentlerindeki en eğlenceli ve en ilginç festivalleri sıraladık…

Burning Man Festivali

trey-ratcliff-domes-in-playa-burning-man-x2

Kendini ifade etmede köklü bir değişim, aniden gelişen fikirleri eyleme dökerek zihindeki somutlaştırma olarak tanımlanan Burning Man Festivali, dünyanın dört bir tarafından en çılgın sanatçıları ve devrimcilere ev sahipliği yapıyor. Black Rock Desert, Nevada’da bu sene 30 Ağustos –7 Eylül arsında gerçekleşecek festivalde her yıl; 7 çağ, eriyen dünya, inancın ötesi, bilinç, umut, korku ve Amerikan Rüyası gibi temalar seçiliyor. Festivale katılanlar, daha önceden belirledikleri tema hakkındaki çalışmalarını ‘‘playa’’ adı verilen platformda sergiliyorlar. Festivale katılan kişiler dans, şarkı ve müzik performanslarını ortaya koyuyorlar. Eğlence, özgürlük ve sanatın bir arada olduğu Burning Man Festival’de her yıl renkli kareler ortaya çıkıyor.

La Tomatina

tomatina-festival-spain-bunyol-tomatoe-fight-7

Valencia’nın Buñol kasabası her yıl Ağustos ayının son çarşambasında domates kırmızısına bürünüyor. La Tomatina; çılgın olmakla beraber, on binlerce katılımcısı ile oldukça dikkat çekici ve popüler bir festival. Domates Festivali, bir hafta sürüyor ve hafta boyunca bu etkinliğe dans, müzik, geçit törenleri ve havai fişek gösterileri gibi alternatifler de eşlik ediyor İspanyolların eğlence anlayışları yukarılarda olduğu için festival her sana daha da renkli ve ”kırmızı” bir hale geliyor. Domates savaşından bir gün önce ise safran, domates ve pilav ile yapılan Valencia’ya özgü bir yemek çeşidi olan paella yarışları düzenlenerek yapılan paellalar ödül töreninden sonra yeniliyor.

Haberin Devamı: Jabiroo

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!