Yanlış Otelde Olduğunuzun 5 İşareti !

Harika gözüken ve görünüşüne göre ucuz olup, ihtiyaç duyulan konaklama ve rahatlama için online fırsatı rezerve etmek, satın almak herkesin başına gelmiştir. Ancak oraya vardığınızda, otel, gözünüze daha az The Ritz-Carlton, daha çok The Hostel filmi gibi görünür.

Tesis böyle bir yer olmasa da, bazı göstergeler yine de burada kalmamanız veya bir daha geri gelmemeniz için yeterlidir.

Bu göstergelerden 5’ini şöyle sıralayabiliriz;

1
Görsel: @Parachute | Shutterstock​
  1. Hiç bir lamba yanmıyorsa !

Rahatlamak için odanıza girip, lambayı yaktığınızda duyacağınız pat sesi ve sonrasında resepsiyonu aramak için el yordamıyla telefonu bulmanızın üzerine ‘biri hemen geliyor’ cevabına rağmen saatlerce bekliyorsanız bu bir göstergedir. Buna televizyon ve kablosuz internetin de bozuk olması eklenirse vakit geçirecek hiç bir şey kalmamış oluyor!

  1. Çalışan tek asansör varsa ve biraz korkutucuysa !

Dünyanın bütün yükünü taşıyormuş gibi gıcırdayıp inliyorsa ve katlar arasında sarsılıp duruyorsa.. Üstelik kokusu en iyi şeflerin bile tanımlayabileceğinden beter bir yelpazeye sahipse bir daha düşünmek isteyebilirsiniz.

3
Görsel: @Parachute | Shutterstock​
  1. Garip saatlerde gelen aramalar !

Planlanmamış ve erkenden gelen uyandırma aramasında, kendisini gece müdürü olarak tanıtan birinin, gece bütün sistemleri çöktüğü için kredi kartı bilgilerinizin kaybolduğu ve kredi kartı numaranızı telefonda okuyarak ödemeyi tekrar onaylamanızı istemesi !? uyku sersemi duyduğunuz nazik yaklaşıma cevap vermeniz olası ama eve döndüğünüzde binlerce kilometre ötedeki bir otele ödemeniz karşılığı teşekkür maili aldığınız da panikleyebilirsiniz.

  1. Havuzda otelde konaklama yapmayan bir sürü insan olması !

Etrafı gezerek geçirdiğiniz uzun bir günün sonunda havuz başında rahatlamak isteyebilirsiniz.. Siz keyif sürerken bir anda küçük çocuklar gelmeye başlıyorsa ki otelin nispeten boş olduğunu da fark etmişseniz! Bu demek oluyor ki güvenlik havuz alanı girişini açık bırakmış ve etraftaki herkes içeri süzülüyor.

5
Görsel: @Parachute | Shutterstock​
  1. Görevlilerin kendi başınıza bir şey yapmanıza izin vermemesi !

Bu biraz garip bir gerekçe olabilir ama uzun bir araba yolculuğundan sonra, valenin ısrarla arabanızı park etmek istemesi, bagaj görevlisinin ısrarla bagajınızı almaya çalışması biraz sinir bozucu olabilir. Özellikle bahşiş söz konusuysa! Resepsiyondan, havlu veya tuvalet kağıdı istediğinizde mutlaka kat görevlisinin bırakacağı cevabını almak ve beklemek yine bahşiş demek olabilir.

Online rezervasyon sırasında fotoğraflara bakıp, hemen fırsatlara atlamak yerine, önce yapılan yorumları okumakta fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!