Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avrupa’dan haber özetleri: AccorHotels hisselerini yeni bir platformla elden çıkaracak, Rezidor HNA’nın teklifine karşı çağrıda bulundu, Vienna House’un tüm varlıkları satıldı.

Rezidor Çin’deki HNA Gelişmelerine Hayır Diyor

20 Şubatta Rezidor Hotel Group’un yönetim kurulu oy birliği ile Rezidor paydaşlarına HNA Tourism Group’un zorunlu teklifini kabul etmemeleri yönünde tavsiyede bulunma kararı aldı.

Yönetim kurulu “teklif fiyatı 22 Aralık 2016’da Nasdaq Stockholm Rezidor kapanış fiyatı olan 37.20 İsveç Kronun ($4.14) %6.3 altındadır” beyanında bulundu.

AccorHotels

Hotel News Now’ın kıdemli muhabiri Terence Baker’ın yazdığına göre, AccorHotels başkanı ve CEO’su Sébastien Bazin, şirketin 2016 sonuçları zarfında, Fransız otel firmasının HotelInvest portföyünde tuttuğu 1100 mal varlığının 430’unu Accor Invest adındaki bağımsız bir holdinge taşıyacağını söyledi.

Bazin, AccorHotels’in bu otellerdeki mülkiyetlerinin en az bir kısmını devreden çıkarmasına izin veren bu planın “4 milyar Euro ($4.22 milyar) gelir getirmesi bekleniyor fakat Accor Invest ve HotelInvest iki ayrı grup haline geldiğinde, eski haline getirilen varlıklar, varlık değerlerinin ve FVAÖK’ün artmasında etkili olacaktır” dedi.

Diğer haberler arasında ise, Fransız cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin uluslar arası stratejinin başkanı olarak AccorHotels’in yönetim kuruluna katılması bulunuyor.

Vienna House 330 Milyar Euro Karşılığında Satın Alındı

Terence Baker’ın yazdığına göre; Vienna House yönetim ekibinin işletmenin kapsama alanını küresel olarak genişletmekle yükümlü olmasıyla beraber,  Fransa, Orta Avrupa ve Rusya’da 32 mal varlığı bulunan Vienna House, Taylandlı gayrimenkul geliştiricisi ve yatırımcı U City tarafından satın alındı.

Vienna House’un CEO’su Rupert Simoner, U City’nin Avrupa’da uzun vadeli ve ilginç bir portföy aradığını ve Simoner’in BTS Group Holdinglerinin ana hissedarı Kanjanapas ailesi (U City hisselerinin %35’ine sahip) ile kurduğu ilişkinin yapılan anlaşmaya yardımı dokunduğunu söyledi.

İngiltere’deki Otelciler Brexit Sonrası İstihdam Sıkıntısına Hazırlanıyor

Terence Baker’ın yazdığına göre; Birleşik Krallık hükümetinin Avrupa Birliği’nden çıkışı başlatmanın eşiğinde olmasıyla,  kaynaklar otelcileri olası personel sorunları için bir stratejiye ihtiyaçları olabileceği noktasında uyarıyor.

Cubism Law’da istihdam avukatı olan David Buckle, otel istihdamının genel olarak kısa olmasının akılda tutulması gereken bir faktör olduğunu söyledi.

Buckle, “Geleneksel olarak, çalışanların ciroları çok yüksektir, dolayısıyla iki yıl içinde neler olabileceğine bakarsanız eğer çalışanları şuanda etkilemeyebilir” dedi. “Görebileceğimiz şey ise, AB’nin pozisyonun ne olacağı konusunun netlik kazanmasıyla endişe ve eylemin ivme kazandığıdır”.

İspanya’nın Otel Zincirleri Kazanç Artışı ile Şanslı Gününde

Benjamin Jones’un yazdığına göre; Madrid’teki FUTIR konferansına katılan İspanya’nın en büyük 3 otel şirketinden otelcilerin hepsi, işletme performanslarının arttığını ve İspanya’daki sektörde yaşanan bu rönesansın, diğer şeylerin yanı sıra, artan gelirden beslendiğini söyledi. Aynı zamanda, gelişen ekonomi, uluslararası piyasalardaki yeni girişimler ve para kazandırmaya başlayan mevcut işletmelere yapılan yatırımlar da buna katkı sağladı.

Geçtiğimiz günlerde NH Hotels’in CEO’su olan Ramón Aragonés, 2013’ten beri grubun ortalama günlük oranının 78 Euro’dan ($82.38) 90 Euro’ya ($95.6) yükseldiğini ve 2017’nin sonunda 100 Euro ($105.62) ADR beklediğini söyledi.

Almanya 2016’nın Otel İşlemleri Yıldızı Olarak Hüküm Sürüyor

İşletme danışmanlığı HVS’nin 2016 Avrupa Otel İşlemleri Raporu’na göre, 2015 rekor yılı olmasına rağmen, Avrupa’da otel işlem hacmi 2016’da % 25 düşüşle 17.8milyon euro’ya geriledi.  Rapor aynı zamanda, portföy aktivitesinin 7.2 milyar Euro ($7.6 milyar) ile yarı yarıya gerilerken,  tek varlık işlemlerinin yıllık olarak yaklaşık % 17 artışla, 10.6 milyar euro ($11.9 milyar) hacimle güçlü kaldığını da ekledi.

2015’te %30 artan 2.45 milyar Euro değerindeki portföy varlıkları da dahil olmak üzere, Almanya’daki işlem hacmi 4.4 milyar Euro işlem hacmi ile ön plana çıktı. Ülkenin 1.95 milyar Euro’luk ($4.64 milyar) tek varlık işlemleri, Hyatt Regency Düsseldorf’un Algonquin’e satışını ve Aviva France’ın Primotel Europe fonu satışını da kapsıyor.

Anlaşmalar ve Gelişmeler

  • Marriott International ve PPH Evropa s.r.o’nun sahibi 2020’de 154 odalı W Prag’ı tam bir yenileme ile açmaya hazırlanıyor.
  • Redefine BDL Hotels, Marriott Edinburgh West’in 160 odalı Courtyard’ı için yönetim anlaşması imzaladı ve bu yaz açılacak.
  • YTL Hotels, Grade II listesinde bulunan Londra’daki 74 odalı Threadneedles’ı almasıyla 5. Birleşik Krallık mülkünü duyurdu. Bu, Marriott International’ın Autograph Collection’ı altında markalaşan ikinci varlığı olacak.
  • Warwick Hotels & Resorts Londra merkezli the Capital Group’u ve onun iki varlığını satın aldı; 49 odalı the Capital Hotel ve 12 Odalı Levin Hotel.
  • Londra’daki 100 odalı Four Seasons Hotel 26 Ocak’ta Ten Trinity Square’de açıldı.
Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz