Wynn Resorts Her Odasına Amazon Echo Ekleyecek 0

Wynn Resorts Las Vegas odalarına sesle aktive edilen kontrol sağlamak için Al teknolojisi getiriyor.

Wynn Resorts ve Amazon, LasVegas’taki  Wynn Otelin her odasına Amazon Echo yerleştirmek için ortak çalışıyor. Wynn Resorts’un CEO’su Steve Wynn, her odadaki müşterisine teknoloji dolu bir deneyim yaşatmak istiyor. Diğer oteller de odalarında sesle etkinleştirilen benzer özelliklere sahipler fakat Wynn Resorts, bu fikri işletmelerinin her odasında sunmayı vaat eden ilk şirket.

Amazon Echo, Amazon’un kullanıcıların sesleriyle kontrol edebildiği eller serbest (handsfree) hoparlörü. Cihaz, müzik çalmak, spor güncellemeleri ya da kullanıcıların sorduğu başka herhangi bir bilgiyi sağlamak için kullanıcıların telefonuna bağlanıyor.

Odalarında Amazon Echo ile otel müşterileri, odanın ısısını, ışığı, perdeleri ve televizyon setini kontrol edebilecek. Wynn, oda servisine ya da müşterilerin otele olan taleplerine bağlı bazı ekstra özellikler de ekleyeceğini açıkladı. Bu hizmetler, bir otel için birçok açıdan güncelleme gerektiği anlamına geliyor. Bu güncelleme, televizyon setinden konukları uyandırmak için belirli bir saatte açılan perdelere kadar otel odasının çeşitli yerlerine her türlü teknolojiyi getirecek.

Bu dönüşüm tabi ki zaman alacak. Las Vegas’taki suitler bu dönüşümü bu ayın başından itibaren görecekler ve Wynn, 2017 yazına kadar 4,748 otel odasının bu özelliğe sahip olmasını bekliyor. Otel odasının bütün yönleri Amazon Echo için mutlaka aynı formda elektrik bağlantısına sahip olmalı. Bu da demek oluyor ki, Wynn personeli ürünlerle ilgili sorunların çıkma ihtimaline karşı ileri teknoloji ile çalışma becerilerini geliştirmek zorunda olacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe