Wirecard, Küresel Dijital Ödemeler için Lastminute.com ile İşbirliğini Genişletiyor 0

Wirecard, uluslararası bir ödeme kabul sağlayıcısı olarak, Lm Grup’un bir parçası olan lastminute.com ile işbirliğini duyurdu.

Dijital finansal teknolojide küresel inovasyon lideri olan Wirecard, lastminute.com ile olan işbirliğini genişletiyor ve çevrimiçi seyahat ve eğlence perakendecisi için satın alma ortaklarından biri olarak ödeme kabulünü devralıyor. B2B ve B2C seyahat kartlarının yanı sıra, lastminute.com üzerinden yapılan ödemeler Wirecard tarafından şirketin dijital finansal ticaret platformu üzerinden gerçelşetirilecek.

Çeşitli seyahat hizmetleri sunan, farklı marka portföyüne sahip lider bir Avrupa seyahat şirketi olan lm Grup’un bir parçası olan lastminute.com, yan kuruluşları için Tedarikçi ve Komisyon Ödemeleri (SCP) alanında yıllardır Wirecard ile işbirliği yapıyor. 2018 yılında, iki şirket gezginler için birçok para birimini içeren bir Visa kartı olan lm Card’ı başlattı.

İş ortaklığı, hem satıcı hem de müşteri için hızlı, güvenli ve güvenilir bir ödeme kabulü sunmak üzere uluslararası ölçekte geliştirilmiştir.

lm Grup geçtiğimiz günlerde dünya genelinde 2,3 milyar Euro’luk bir Brüt İşlem Değeri (GTV) işleme koydu. Bu, çevrimiçi olarak seyahat hizmetlerinin yaygınlaşması eğilimi ile aynı doğrultuda. Statista’ya göre, 2018 ve 2023 arasında, paket tatil, otel ve tatil evi kiralama için olanlar da dahil olmak üzere çevrimiçi seyahat rezervasyon hizmeti kullanan tüketici sayısının % 28 oranında artması bekleniyor. Aynı dönemde, uçuşlar, trenler, arabalar ve otobüsler dahil olmak üzere çevrimiçi mobilite rezervasyon hizmetlerinden yararlanan kullanıcı sayısında % 35’lik bir büyüme öngörülüyor. Dünya çapında, eTravel pazarı için gelir 2023 yılına kadar 1,3 trilyon Euro’ya ulaşacak.

Wirecard Seyahat Satış ve Mobilite Müdürü Jan Rübel; “lastminute.com ile işbirliğimizi genişletmek ve onları dijital finansal ticaret platformumuza dahil etmekten heyecan duyuyoruz. Lastminute.com’a özel dijital finansal hizmetler sağlama konusunda uzun ve başarılı bir geçmişe sahibiz. Artık ödemeler tamamen kesintisiz, dijital ve güvenilir olduğundan, tüketiciler hayallerindeki tatil için hazırlanmaya konsantre olabilirler. Lastminute.com ile olan iş ilişkimizin genişlemesini küresel ölçekte sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.