Wasteland: Burning Man Festivali’ni Yavan Gösteren Mad Max Festivali 0

Burning Man Festivali’nin olağanüstü olduğunu mu düşünüyordunuz? Öyleyse Wasteland’e, Mojave Çölü’ndeki, “dünyanın en büyük kıyamet sonrası temalı festivali”ne bir göz atın.

George Miller’ın yakın zamanda yenilenen markası Mad Max’ten esinlenen bu festival, film ile aynı şekilde, tam anlamıyla çıldırmış durumdaki kıyamet sonrası dünya temasını takip ediyor. Ve aynı atmosferi yaratabilmek adına, her yıl Eylül ayında, Kaliforniya’nın Bakersfield kentinin doğusu, dört gün boyunca kaosa gömülüyor, kum tepelerinde savaşan ve hayatta kalmayı başaran binlerce kişi için geçici bir sığınak halini alıyor.

Kostüm giymek zorunlu ve herkesin karakterini canlandırmayı sürdürmesi gerekiyor. Geçen yılın festivalinin rekor bir sayıyla 2,500 kişiye ev sahipliği yaptığı düşünüldüğünde, bu durum müthiş bir rol yapma dönemi yaratıyor. Gün boyunca katılımcı kitlesi dans çukurundan yükselen sürekli ve bas ağırlıklı ritmlerle ve arenada çarpışan savaş arabalarının kesintisiz kükremeleriyle eğleniyor. Geceleri ise alevler, kaos dünyasını aydınlatıyor. Ne etkinlik, ne hoş bir etkinlik ama!

Görsel Kaynağı: Design You Trust

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe