Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

VisitEngland, kısıtlamalar kaldırıldığında turizmin olabildiğince çabuk toparlanmasını sağlamak için endüstri genelinde ve İngiltere Hükümeti ile birlikte çalışıyor.

VisitEngland, İngiltere’nin yerel ekonomiler için turizmin ekonomik önemini ve değerini vurgulamak üzere bu yılki İngiltere Turizm Haftası’nın sanallaştığını duyurdu.

İngiltere Turizm Haftası, İngiltere’nin turizm tekliflerini sergilemeye adanmış bir haftadır ve turizm endüstrisinin yıllık kutlamasıdır. 25-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen bu yılki etkinlik için VisitEngland, yerel destinasyonların milletvekillerinden, yerel makamlardan, Birleşik Krallık Hükümeti’nden ve diğer paydaşlardan turizmin yerel, bölgesel ve ulusal ekonomiye olan önemini vurgulamalarını ve sektörün iyileşmesine destek vermelerini istedi.

İngiltere Turizm Bakanı Nigel Huddleston; “İngiliz Turizm Haftasının, endüstrinin yerel, bölgesel ve ulusal ekonomilerimizde önemli bir rolü var; işleri destekliyor ve yatırım çekiyor. Bu sektör için zorlu bir zaman ve hükümet aracılığıylaişletmelere ve işgörenlere benzeri görülmemiş bir paket desteği sağlıyoruz Umarım herkes İngiltere Turizm Haftasını sektörü kutlamak için bir fırsat olarak kullanacaktır ve insanları güvenli bir şekilde en kısa sürede harika bir İngiltere tatili rezervasyonu yapmaya teşvik edeceğiz” dedi.

VisitEngland Direktörü Andrew Stokes ise, “İngiltere Turizm Haftası tamamen turizmin yerel ekonomilere sağladığı ekonomik faydaları vurgulamak, çeşitliliğe sahip ve heyecan verici sektörümüzü kutlamak ve İngiliz turizminin kalitesini, çeşitliliğini ve değerini sergilemekle ilgilidir. Bu yıl her zamanki gibi etkinlikler yapamasak da, haftanın ruhu hiç bu kadar önemli olmamıştı. Turizm, Covid-19 salgını nedeniyle ilk ve en çok etkilenen ekonomik sektörlerden biri oldu ve bu yıl bu hafta sektöre, içinde çalışan milyonlarca insana ve etkilenen yüz binlerce işletmeye destek vermeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda gelecekteki toparlanma için ileriye bakmak ve turizmin bir kez daha iyi duruma gelmesini sağlamak üzere ekonominin en başarılı ve canlı sektörlerinden biri haline getirmek için şu anda elimizden gelen her şeyi yapmakla ilgilidir” dedi.

Bu yıl VisitEngland, milletvekillerinden İngiltere Turizm Haftası sırasında sosyal medya kanallarında kullanmak üzere video mesajları kaydetmelerini, turizme destek vermelerini ve sektörün yerel ekonomiler için ekonomik önemini vurgulamalarını istedi.

28 Mayıs Perşembe günü, İngiliz Turizm Haftası kapsamında, VisitEngland milletvekillerinden önceki Turizm Haftalarından veya favori İngiliz tatil destinasyonlarından #ThrowbackThursday ve #EnglishTourismWeek20 hashtaglerini kullanarak fotoğraf ve sosyal medya yayınlarını paylaşmalarını istedi.

VisitEngland, kısıtlamalar kaldırıldığında turizmin olabildiğince çabuk toparlanmasını sağlamak için endüstri genelinde ve İngiltere Hükümeti ile birlikte çalışmaktadır. Endüstriden gelen çağrılara yanıt olarak, İngiltere’deki turizm işletmeleri, turistik yerler ve destinasyonlar için bir ‘güven halkası’ sağlayacak ortak endüstri standartları geliştirmek ve ziyaretçilere işletmelerin kısıtlamalar kaldırıldığında açık süreçlere sahio olduğuna dair güvence vermek için çalışıyor.

Turizm, İngiltere’nin en büyük ve en değerli endüstrilerinden biridir ve yüz binlerce işletmeyi desteklemekte, 2.6 milyondan fazla kişiyi istihdam etmekte ve İngiliz ekonomisi için yılda 106 milyar £’dan fazlasını yaratmaktadır.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz