Uzakrota Seyahat Zirvesi’nin Ardından

Uzakrota olarak 13 Kasım Cuma günü ByOtell’de gerçekleştirdiğimiz zirveye ilgi oldukça büyüktü.

Moderatörlüğünü Beyaz TV’de yayınlanan seyahat programı Dünyada Bir Gün‘den tanıdığımız Onur Çağan Aygün ile Interfly Genel Müdürü Mert Ödemiş’in yaptığı Uzakrota Seyahat Zirvesi’nde Turizmde Pazarlama, Seyahat Blogları, Sosyal Medya, Alternatif Pazarlama Kanalları ve Turizmde Yenilikçi Çözümler gibi konular ele alındı.

IMG-20151114-WA0011

Zirvede ayrıca öne çıkan diğer konular ise  Türkiye ve Dünya turizminin bundan böyle destinasyon odaklı olarak gelişeceğine ilişkin saptamalar ve site içeriklerinin nasıl ön plana çıkacağı idi. Ünlü turizmci Cem Polatoğlu bu konuda “Türkiye olarak turizm alanında kat edilecek uzun bir yol olduğunu” dile getirdi ve “Özveri ile çalışmak zorundayız…” dedi.

Site içeriklerini ön plana çıkarmak konusunda Aykut Aslantaş “SEO’nun başlı başına bir mühendislik olduğunu ve bunun geliştirilmesinde çok fazla teknik koşul olduğunu” dile getirdi.

Seyahat ve Teknoloji Ön Plana Çıktı

Etkinlikte öne çıkan oturumlardan bir diğeri ise Trafi, Uber, BlaBlaCar ve Microsoft yöneticilerinin katıldığı “seyahat ve teknoloji” konuları hakkındaki oturumdu. Oturumda firmaların Türkiye pazarına getirecekleri yeni ürünler ve trend olacak aplikasyonlar konusu konuşuldu.

Zirve turizmciler ve bloggerlar için isabetli bir buluşma sağladı ve networking imkanları ile ilham verip, birçok kişi için öğretici rol üstlendi.

12208462_973468086033475_53423687483037655_n

Bu yıl ilk defa düzenlenen ve 300 kişinin katılımıyla gerçekleşen Uzakrota Travel Summit önümüzdeki yıllarda da tekrarlanmak üzere katılan tüm katılımcılara, sponsorlarımıza ve zirve moderatörlerimize teşekkür ediyoruz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!