Ulaşım Sektöründeki Yeni Dijital Asistan, Progo

Ege’nin ilk taşımacılık firması olan Günaydın Group ve karayolu ulaşımı konusunda seyahat hizmetleri üretmek üzere 2016 yılında kurulan New World Travel ortaklığı ile geliştirilen Progo, yaklaşık 18 aylık geliştirme süreci ve 500 bin TL’nin üzerinde bir yatırım ile yerel bir girişim olarak uygulama mağazalarındaki yerini aldı. 

Web, IOS ve Android platformlarından indirilebilen Progo, ulaşımın tüm yasal sorumluluğunu yerine getiren, geleneksel ve dijital iş modellerini eş zamanlı olarak yürütebilen bir uygulama özelliğini taşıyor. Kısa bir süre içerisinde yurtdışında da ulaşım ihtiyaçlarını karşılamayı planlayan uygulamanın Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın, sektörde yarım asırdır “Mükemmele Ulaşım” felsefesi ile çalıştıklarını söyledi. Günaydın; “İş modellerimizi teknolojiye uyum sağlayan değil, mükemmeli yaratan çağdaş teknolojileri kullanan modeller yapmak için yeniden tasarladık. Bugün bu felsefeyle karşınıza ilk dijital ürünümüz olan PROGO’yu çıkarmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Ulaşım sektörünü günümüzün koşullarına uygun bir şekilde dijital platforma taşıdıklarını söyleyen New World Travel ve Progo’nun Kurucu Ortağı Kerem Çoban, “Vip taşıma, ulaşım, seyahat, yasal seyahat, havalimanı transfer ve şehirler arası ulaşım gibi birçok kavramı yeniden tanımlamak için Progo ile birlikte yola çıktık. Karayolu taşımacılığındaki 40 yıllık tecrübemizi ve 20 yıllık Vip Taşımacılık alanındaki mesaimizi bir potada eriterek temel iş modellerimizi oluşturduk. Bugün bu iş modellerimizin kapılarını dijital dünyaya açtık” dedi.

Progo bugün itibari ile eş zamanlı olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Muğla’da konforlu ve güvenli ulaşımı herkes için ulaşılabilir kılmak amacı ile yola çıktı.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Comment

  • Geçenlerde kullandım, Uber gibi ama anlık çalışmıyor. 6 saat öncesine kadar araç rezervasyonu yaptırıyorsunuz. Bence harika, boşta araç var mı gelecek mi diye endişelenmeye gerek kalmıyor. Geçenlerde kampanya vardı, mecidiyeköy atatürk havalimanını arasını taksiden ucuza hem de Vito ile gittim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!