UIA; Kiev-İstanbul Seferlerine Başladı 0

Ukrayna Uluslararası Havayolları (UIA) Kiev-İstanbul seferlerine başladı. 

UIA’nın seferleri başlatması nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda bir tören düzenlendi. Törende konuşan Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Bohdan Yaremenko, UIA uçağını ilk kez İstanbul’da görmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Uçuşların başlaması için emek sarfeden herkese teşekkür eden Yaremenko, ”UIA’nın düzenli seferlerinin güven içinde gerçekleştirilmesi için Ukrayna olarak her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

TAV İstanbul Genel Müdürü Ünlü ise Ukrayna vatandaşlarını ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, şöyle dedi:

”Geçen yıl Aerosvit Ukrayna Havayolları’nın İstanbul destinasyonunu kaldırması nedeniyle bir eksiklik yaşıyorduk. Çünkü Ukrayna, bizim tarihi ve siyasi anlamda büyük dostluk beslediğimiz ülkelerden bir tanesidir. Destinasyon açısında da Atatürk Havalimanı’nda her zaman ilk beşin içinde yer alıyorlardı. Oluşan bu boşluğu UIA ile doldurmayı başardık.”

Daha önce Aerovist ile THY’nin uçtuğu destinasyonda, Aerovist’in iflası sonrası THY’den başka alternatif kalmamıştı. UIA’nın Kiev-İstanbul seferlerinin her gün karşılıklı olarak gerçekleştirileceği bildirildi.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.