Tek Kağıtla İngiltere Vizesi 0

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İngiltere’nin vize konusunda uygulamaya koyduğu yeni sistemi anlattı. Çağlayan İngilizlerin başlattığı “Business Bridge” adlı uygulama ile kolay vize döneminin Mayıs ayında başlayacağını kaydetti.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İngiltere’nin vize konusunda yeni bir uygulamaya başladığını söyleyerek, “Son derece basit bilgiler içeren, tek bir kağıtla vize süreci işleyecek” dedi. Çağlayan, Türkiye ile İngiltere arasında 4’üncüsü düzenlenen “Ortak Ekonomi ve Ticaret Komitesi (JETCO)” toplantısı çerçevesinde İngiltere Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Green ile bir araya geldi. İki bakan JETCO toplantısının ortak protokolünü imzaladı. Çağlayan, toplantının ana başlıklarından biri olan İngiltere’nin yeni vize sistemi konusunda, “İngiliz devleti ‘Business bridge‘ ismini verdiği iş köprüsü sistemi oluşturuyor. Mayıs ayında uygulamaya geçecek. Yeni sistem her iki ülkeden de 500 şirketle başlayacak” dedi.

YUNANİSTAN’DAN OTURMA İZNİ ATAĞI

Öte yandan Yunan hükümeti ekonomiyi canlandırmak için önemli bir karar açıkladı. Buna göre ülkede 250 bin euro düzeyinden fazla yatırım yapacak, ya da 10 yıllığına işletme amaçlı arazi ya da taşınmaz kiralayacak olan yabancı uyruklulara 5 yıllık oturma izni verilecek.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.