Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın araştırmasına göre, seyahatseverlerin yüzde 77’si uçakta internet hizmeti sunan havayollarını tercih ediyor. 

28plane.480

Seyahatseverlerin yüzde 36 sı önümüzdeki dönem 3G ve 4G teknolojilerinin uçaklarda kullanılmaya başlamasıyla birlikte uçakta e-posta takip etmek istediğini belirtirken, 32 si sosyal medya hesaplarına bağlanmayı düşünüyor.

AB Komisyonu’nun son kararıyla birlikte uçaklarda artık 3G ve 4G teknolojileri kullanılabilecek ve yolcular mobil cihazlarından internete bağlanabilecek. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner ın 1500 ü aşkın seyahatsever arasında yaptığı araştırmaya göre, yolcuların 77 si uçakta internet kullanımına izin veren havayollarını tercih edeceklerini belirtiyor.

Ücret Ödemek İstemiyoruz 

Uçakta internet kullanmak isteyen seyahatseverlerin çok sayıda olmasına rağmen, yüzde 34 ü internet için bir ücret ödemeyeceklerini belirtiyor. Sadece uzun mesafe uçuşlarda ücret ödemeyi düşünenlerin oranı ise yine 34 ü buluyor.

Katılımcıların 36 sı uçakta interneti e-postalarını takip edebilmek için kullanmak istediklerini belirtiyor. 32 lik bir kesim ise internetten sosyal medya hesaplarına bağlanmak istiyor. İnternet üzerinden film izlemek ve oyun oynamak isteyenlerin oranı 23 iken, 6 bu fırsatı gidecekleri yerdeki otellere bakarak rezervasyon yapmak için kullanmayı düşünüyor.

Uçakta İnternet En Çok Ne İçin Kullanılacak? 

  • E-posta göndermek – 36
  • Facebook ve Twitter dan paylaşım yapmak – 32
  • Film izlemek ve oyun oynamak – 23
  • Gidilecek yerde otel rezervasyonu yapmak – 6
  • Instagram ve Pinterest e fotoğraf yüklemek – 3
Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz