Turizmcilerin Büyük Buluşması 05 Aralık’ta Başlıyor

İzmir, turizmcilerin büyük buluşmasına hazırlanıyor. 5 – 8 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan TRAVEL TURKEY İZMİR – 7’inci Turizm Fuar & Konferansı turizm profesyonellerini İzmir’de buluşturacak. Organizasyonun konferans ayağı ise sektör temsilcilerini İzmir’de buluşturacak.

IMG_9372

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda organize edilecek fuarda, 20’ye yakın ülkeden, 60’dan fazla ilden, 850’yi aşkın firma yer alacak.

2014 sezonuna ilişkin bağlantıların kurulacağı TRAVEL TURKEY İZMİR – 7’inci Turizm Fuar & Konferansı’na Çanakkale partner il, Mısır partner ülke olarak katılıyor.

Özellikle uluslararası ziyaretçilerin büyük ilgi göstermesi beklenen TRAVEL TURKEY İZMİR’de, Türkiye’nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapan son tüketicilere tanıtılacak. Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda satın alıcıya ev sahipliği yapacak.

TRAVEL TURKEY İZMİR, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası (İZTO),T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleriyle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenleniyor.

TRAVEL TURKEY İZMİR 2013’de Türk Hava Yolları havayolu sponsorları, Fuar Anemon Hotels konaklama ana sponsoru, Hürriyet Gazetesi basın sponsoru, PowerGroup radyo iletişim sponsoru, World Travel Channel ve Karadeniz Tv medya sponsoru, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti açılış töreni sponsoru olarak yer alacak.

TÜRK TURİZMİ İZMİR’DE TARTIŞILACAK 

TRAVEL TURKEY İZMİR FUAR ve KONFERANSI, yerli ve yabancı turizm profesyonellerini İzmir’de biraraya getirecek. Fuarla birlikte gerçekleşecek konferans, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamaları Birliği (ETİK) tarafından organize ediliyor.

2013 yılı Türkiye turizminin değerlendirileceği ve 2014 yılı beklentilerinin konuşulacağı konferans, 5 Aralık 2013 Perşembe tarihinde düzenlenecek. Konferans, İzmir Uluslararası Fuar alanı 1/B no’lu holde gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan ÖNAL, TÜROFED Başkanı Osman AYIK, Diana Travel Burak TONBUL, Sun Express Genel Müdür Yardımcısı Hacı SAY, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete VARDAR, FTI Meeting Point Turkey CEO Ahmet PANDIR, MEDİASA Media Group Yönetim Kurulu Başkanı Demet SABANCI ÇETİNDOĞAN’nın katılımlarıyla gerçekleşecek konferans da, “2013 Türkiye Turizmi Değerlendirmesi ve 2014 Turizm Beklentileri Turizm Zirvesi” konusu tartışılacak.

6 Aralık 2013 Cuma tarihinde sadece tur operatörleri, seyahat acentaları ve basın mensuplarına açık olarak organize edilecek Selanik, Hırvatistan ve Yunanistan sunumları ise dikkat çekecek.

Bu yıl Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Balkanlar’da çeşitli otel,  turistik tesislerin kapsamlı tanıtım ve turizm olanakları sunumları da olacak.

Ayrıca Devim Turizm Balkanlar Destinasyonu tarafından düzenlenecek tanıtım &kokteyl organizasyona renk katacak. 

IMG_9426

TRAVEL TURKEY İZMİR FUAR & KONFERANS PROGRAMI

05 Aralık 2013 Perşembe

1B – Konferans Salonu                                                                                                            

İzmir Uluslararası Fuar Alanı

  • 15:00                               Dinleti
  • 15:30 – 17:30             Konferans

Moderatör – Ayça DiKMEN

İrfan ÖNAL

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü

Osman AYIK

TÜROFED Başkanı

Burak TONBUL

Diana Travel

Hacı SAY

Sun Express Genel Müdür Yardımcısı

Mete VARDAR

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet PANDIR

FTI Meeting Point Turkey CEO

Demet SABANCI  ÇETİNDOĞAN

MEDİASA Media Group Yönetim Kurulu Başkanı

Sunumlar

06 Aralık 2013 Cuma

1 no’lu hol – Üst Kat Küçük Salon İzmir Uluslararası Fuar Alanı

13:00-14:00  Selanik Tanıtımı

Yunanistan’ın Cazip Destinasyonu- 2014 Yılı Avrupa Gençlik Başkenti

Selanik Otelciler Birliği

15:00-16:00  Terra Magica – Istria Pula’nın Kültür ve Mirası

Sanja Cinkopan Korotaj / Pula Turizm Ofis Direktörü

Darko Komšo  /  Istria Arkeoloji Müzesi Direktörü

14:00-15:00  Drama Otelciler Birliği

16:00-18:00  Yunan Turizm Destinasyonları ve Yunan Otelleri Tanıtımı

Respond On Demand – Top PeakHotels

(Tanıtım Sadece Tur Operatörleri, Seyahat Acentaları ve Basın Mensuplarına açıktır)

06 Aralık 2013 Cuma

1 no’lu hol – Üst Kat Büyük Salon  –  İzmir Uluslararası Fuar Alanı

10.00-14.00  Devim Turizm Balkanlar Destinasyonu Tanıtım & Kokteyli

Bosna Hersek Ülke, Tesis ve Turizm Çeşitliliği Hakkında Bilgilendirme

Karadağ ve Turizm İmkanları Konularında Bilgilendirme

Sırbistan ve Turizm İmkanları Konularında Bilgilendirme

Balkanlar’da Çeşitli Otel,  Turistik Tesislerin Tanıtımı

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!