Uçak Korkusu Olanlar: Bir de Bunu Deneyin!

Araştırma tahminlerine göre dünya nüfusunun %30’unun uçma korkusu var. Bu kişiler korkularını farklı yollarla yenmeye çalışırlar. Dikkat dağıtmayı, nefes tekniklerini ve hatta sanal gerçekliği deneyenleriniz bile olmuştur. Fakat bu korkudan kaçmak yerine korkulan şeyi bilmek, an be an olanlardan haberdar olmak da kişiyi rahatlatabilir, bunu hiç düşündünüz mü?

Uçakta sizi pilotun yanına oturtup, size anlık bilgi aktarılamayacağına göre bu durum nasıl sağlanacak? SkyGuru uygulaması ile tabiri caizse pilot sizin yanınıza oturtulacak. Şöyle ki; uygulama profesyonel havacılık verileri ve analizleri ile çalışıyor. Gerçek zamanlı olarak uçuş bilgilerini alıp, analiz edip, yolcuları nelerin beklendiğine dair bilgilendiriyor ve uyarıyor. Ayrıca bu uygulama, iniş, kalkış, trübülans gibi yüksek stresli durumlarda yolculara güven verici telkinlerde bulunuyor.

featured-11

İlginç olan ise uygulamanın sahibi Alex Gervash uçak fobisi olan bir yolcu değil, bir pilot.

Kalkıştan önce uygulamaya uçuş bilgileri girildiği takdirde, uçak modunda olan telefonda inişe dek bilgi akışı sağlanmaya devam ediyor. Ayrıca uygulama sadece uçuş anında değil yerde de çalışıyor. Bu korkuya sahip olanlar hangi koltukları daha çok tercih etmeli, temel kabin basıncı bilgileri, kalkış sırasında neden pencereler açık konumda olmalı gibi bilgileri aktarıyor. Havacılıkla ilgili daha çok bilgiye sahip olmak isteyenler de uygulamadan faydalanabiliyor.

SkyGuru şu anda sadece iOS’ta mevcut. Geçtiğimiz hafta 6,99 $ olan fiyatı şu anda 19,99$.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!