Uber’in Rakibi Careem 150 Milyon USD Yatırım Aldı. 0

Amerikalı araç çağırma uygulaması Uber’in rakibi olan ve Türkiye’deki faaliyetlerine bu sene başında İstanbul’da başlayan Körfez bölgesinin lider araç çağırma hizmeti Careem dünyanın önde gelen yatırım grubu Kingdom Holding ve Alman otomotiv üreticisi Daimler AG’den aldıkları 150 milyon dolarlık yatırım ile E serisi 500 milyon dolarlık fonlama turunu tamamladı.

Careem kurucu ortağı ve CEO’su olan Mudassir Sheikh‘in yapılan yatırımın ardından Careem’in değerlemesinin 1 milyar doları aşarak “Unicorn” olduğunu belirtti.

Son fonlama ile büyük bir bilgi birikiminin de Careem‘e katıldığına vurgu yapan Careem’in kurucu ortağı ve CEO’su Mudassir Sheikha, “Bölgemizdeki şehir içi ulaşımın geleceğini şekillendirme yolculuğumuzda yeni büyük atılımlara hazırlanırken, KHC ve Daimler AG firmamıza çok önemli bir bilgi birikimi ve içgörü getirdi. Sadece varlığımızı daha kapsamlı Ortadoğu pazarlarında genişletmek ve derinleştirmek açısından değil, ayrıca toplumlarımız üzerinde anlamlı etkilere sahip olacak ulaşım inovasyonları açısından da bu bölgede devasa bir büyüme fırsatı bulunuyor. KHC ve Daimler AG, küresel teknolojinin benimsenmesine zengin kaynaklar ve uzun vadeli bir perspektif getiriyor” diye konuştu.

Careem’den yapılan açıklamaya göre sağlanan finansman, şirketin 2018 yılı itibariyle bölgede 1 milyon kişiye iş yaratma hedefine ulaşmasına yardımcı olacak.

2012 yılının Temmuz ayında kurulan Careem, 11 ülkede 47 şehirde hizmet veriyor. Careem, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da 6 milyondan fazla kullanıcıya ve 150 bin araçlı sürücüye sahip.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.