Türkler Her Yerde Karşınızda 0

30’un üzerinde dil seçeneğiyle seyahatseverlere hizmet veren Skyscanner, hangi ülkelerden Türkçe dil seçeneği ile arama yapıldığını araştırdı..Araştırma sonucu: Türkler her yerde…

Skycanner internet sitesi ve mobil uygulamalarının Türkçe kullanıldığı ülkeler arasında Avustralya, Güney Afrika, Arjantin, Malezya hatta Kolombiya bile var

En çok Türk ABD, İngiltere ve Almanya da

Türkiye den sonra Skyscanner da Türkçe dil seçeneğiyle uygun fiyatlı uçak bileti arayan ülkelerin başında ABD, İngiltere ve Almanya geliyor. Türklerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biri olan Rusya ise 4. sırada yer alıyor. Yavru vatan olarak bilinen Kıbrıs 5. sıraya yerleşirken, dikkat çekici bir başka ülke ise listenin 6. sırasında yer alan Irak.

Türkiye de Uçak Bileti Aramalarının Nerdeyse Yarısı İstanbul dan

Türkiye den yapılan aramalara bakıldığında ise yüzde 44 oranla, en çok uçak bileti İstanbul dan aranıyor. ”İstanbul un taşı toprağı altın dense de belli ki İstanbullular yerlerinde durmak istemiyor. Bingöl, Bayburt ve Iğdır şehirleri ise uçak aramalarında Türkiye sıralamasının en sonlarında yer alıyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Skycanner ın Türkçe kullanım oranlarından da görülebileceği gibi Türkler tüm dünyaya yayılmış durumda. Güney Afrika dan Rusya ya kadar her kıtadayız. 2002 de Türkiye den 60 uluslararası noktaya seyahat edilebilirken, bugün bu sayı 150 yi aştı. Bu tür gelişmeler de Türkiye de turizm sektörünün büyümesine ve Türkiye nin dünyaya açılmasına yardımcı oluyor. Türkiye turizm için tüm dünyada gittikçe daha önemli bir pazar haline geliyor. ” dedi.

Skyscanner Türkçe Sayfasının En Çok Kullanıldığı Ülkeler

1. ABD

2. İngiltere

3. Almanya

4. Rusya

5. Kıbrıs

6. Irak

7. Fransa

8. İsviçre

9. İtalya

10.Hollanda

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.