Türkiye’nin İlk Turizm Girişimliği Programı FIG Başlıyor! 0

Originn ve Kök Projekt iş birliği ile gerçekleşen Türkiye’nin ilk gıda ve turizm girişimciliği programı FIG, 6 Temmuzda İzmir’de Başlıyor.

Originn ve Kök Projekt iş birliğiyle İzmir’de tasarlanan, Türkiye’nin ilk gıda ve turizm girişimcilik programı FIG, 6 Temmuz’da başlıyor. Öncelikli olarak Ege Bölgesi ve İzmir’de gıda ve turizm sektörünü desteklemeyi hedefleyen program, Türkiye’nin birçok bölgesine ölçeklenebilecek girişimlere ev sahipliği yapıyor. Program kapsamında senede 2 defa yürütülecek serilerde, kendini gösteren gıda ve turizm girişimcileri programa katılma hakkına sahip oluyor. Katılan girişimciler, FIG’in sektör temsilcileri ve girişimcilik ekosisteminden seçilen mentorları ile birebir çalışarak şirketlerini geliştirme şansını elde ediyor.

1 Temmuz’a kadar yapılacak başvurular ardından FIG kapsamında seçilen ilk seri girişimci ekipleri, 6 Temmuz’da start alacak programda yerlerini alıyor. Katılımcılar program boyunca Originn Coworking’i kullanma ve Originn FoodLab’de yemek konseptleri yanı sıra reçetelerini de deneme imkanına sahip oluyor. Endeavor Türkiye, Yaşar Üniversitesi, Pınar ve TİDER gibi destekçi kurumlardan gelen mentörlerle iş modeli kanvasları üzerine çalışacak girişimciler, start-up’larını geliştirme şansı yakalıyor.

6 Temmuz’da başlayıp 28 Eylül’deki Demo Day’de son bulacak ilk seri için son başvuru tarihi 1 Temmuz!

Detaylı bilgi için figprogram.com web sitesini inceleyebilir ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe