Türk Vatandaşlarına Bahreyn Vizesi Kaldırıldı. 0

Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bahreyn ziyareti sonrasında karşılıklı olarak vizeler kaldırıldı. 

Böylece daha önce kapıda alınabilen vizeler bundan böyle 90 güne kadar seyahatlerinde karşılıklı vizeden muaf olacaktır.

Varılan mutabakat neticesinde vizelerin önümüzdeki günlerde kaldırılması planlanıyor.

Bahreyn Hakkında

Suudi Arabistan’ın doğu kıyısı açıklarında yer alan Bahreyn Krallığı, Basra Körfezi’nde bulunan bir ada devletidir. Deniz seviyesine yakın yükseklikte 33 adanın meydana getirdiği bir takımada olan Bahreyn, adını en büyük ada olan Bahreyn Adası’ndan alır. Ülke, Suudi Arabistan’a, 26 km uzunluğundaki Kral Fahd Geçiti ile bağlanır. Arap devletlerin en küçüğü olan Bahreyn’nın başkenti Manama ve nüfusu 1.3 milyon civarında ve resmi dili Arapçadır. Ülkenin ekonomisi, diğer Arap yarımadası ülkelerinde olduğu gibi petrole dayanır.

Ülke genel olarak kasım ve mart aylarında mavi gökyüzü ile serin bir havanın etkisinde oluyor. Nisan ayında Formula One Grand Prix’in heyecanlı ortamına siz de katılabilirsiniz. Aynı zamanda nisan ayında geleneksel Kültür Mirası Festivali’nde dans etmenin keyfine varmak isteyebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.