Türk Havayolları United for Wildlife Buckingham Sarayı Deklarasyonunu İmzaladı 0

Haziran ayında Meksika, Cancun’daki Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (IATA) 73. Yıllık genel toplantısının gündeminde olan “United for Wildlife Buckingham Palace” deklarasyonu bugüne kadar 41 havayolu firması tarafından imzalandı. Uluslararası Havalalanı Konseyi (ACI), Afrika Hava Yolları Birliği (AFRAA), Güney Afrika Havayolları Birliği (AASA) ve Londra Heathrow Havaalanı gibi kurumlar tarafından imzalanan deklarasyon, fildişi, gergedan boynuzu, kaplumbağa kabuğu gibi yabani hayvan ürünlerinin yasadışı ticaretini durdurmayı ve de yasadışı yaban hayatı ticaretinin doğası, ölçeği ve sonuçları hakkında yolcu, müşteri ve çalışanların farkındalığını arttırmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Türk Hava Yollarının İstanbul’daki genel merkezinde gerçekleşen imza töreniyle Türk Havayolları Başkan vekili ve Genel Müdürü Bilal Ekşi ve  IATA başkanı Alexandre de Juniac’ın katılımıyla Türk Hava Yolları da deklarasyonu onayladı.

İmza töreninde Bilal Ekşi “Bu deklarasyonla, Türk Havayolları olarak sadece günümüzün en önemli çevre sorunlarından birine, yabani hayvan kaçakçılığına, dikkat çekmekle kalmıyor, aynı zamanda sorumluluk örneği gösteriyoruz. Bu imzayla konu hakkındaki farkındalık seviyesine ve tacirlere karşı yasal uygulama usullerinin düzeltilmesine katkı sağladığımızı umuyoruz” dedi.

Alexandre de Juniac ise “Yasadışı yaban hayatı ticareti dünyadaki en ikonik ve özel canlıların çoğunu ortadan kaldırmakla tehdit ediyor. Havacılık sektörü tarafından kurulan küresel bağlantı tacirler tarafından sömürülüyor fakat endüstrideki partnerlerimizle birlikte koordine hareket ederek ve uygun makamları destekleyerek bu korkunç ticareti sona erdirmek için yardımcı olabiliriz. Türk Havayollarının Buckingham Sarayı deklarasyonunu imzalayarak bu bu ortak mücadeleye katılma taahhüdünü memnuniyetle karşılıyoruz” diye belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe