Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skyscanner’ın sahibi Çin’in seyahat devi Ctrip, seyahat planlama ve yerel keşif uygulaması ve sitesi Trip.com’u satın aldı.

Anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı.

2010’da Kaliforniya’da kurulan Trip.com önceden Gogobot olarak isimlendiriliyordu ve toplamda 39 milyon dolar finansman elde etmişti. Yatırımcılar arasında Expedia’ya ait HomeAway, Battery Ventures ve Redpoint Ventures vardı.

Bu satın alma küresel seyahat arama sitesi Skyscanner’ın kendi platformu altında Trip.com’un kabiliyetlerini kullanmasına imkan sağlayacak.

Planlama sitesi 20 grup –tribe- kombinasyonunu ve konum ve hava durumunu dikkate alarak  60.000’den fazla destinasyonda nerede kalacağınız, yemek yiyebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz konusunda daha fazla kişiselleştirilmiş öneriler sunmak için tahmini zeka kullanıyor.

Skyscanner, Trip.com’un arkasındaki teknoloji, topluluk ve içeriğin, nereye seyahat edeceklerinden en iyi teklifleri bulmalarına kadar gezginlerin ihtiyacına yönelik hizmet vermezine imkan sağlayacağını belirtiyor.

Skyscanner’ın kıdemli teknoloji sorumlusu Bryan Dove “Amacımız her zaman seyahat aramayı mümkün olduğunca basitleştirmek, gezginlere ihtiyaçları olan her şeyi tek bir yerde sunmaktı. Trip.com’un içeriğini Skyscanner’ın tekliflerine eklemek bu amaca yönelik bir sonraki adımımızı temsil ediyor” diye belirtiyor.

Trip.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Travis Katz Skyscanner’ın şirketin “mobile odaklanma ve harika bir seyahat için insanları güçlendirme tutkusunu” paylaştığını söylüyor ve “dünyadaki gezginlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek bir kaynak” sunmak için birlikte çalışacaklarını da sözlerine ekliyor.

Trip.com’un 30 kişilik ekibi ise mevcut ofislerinde Katz ve kurucu ortak Ori Zaltzman ile çalışmaya devam edecek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz