Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Türk Hava Yolları Yazılım Geliştiriciler için API Yayınladı

Bayrak taşıyıcı havayolumuz Türk Hava Yolları yazılım geliştiriciler için tasarlanan API servisini yayına aldı. 

developer.turkishairlines.com üzerinden ulaşabileceğiniz API sayesinde web sitesi veya acenteleri üzerinden verdiği uçuş sorgulama, bilet satın alma, raporlama gibi hizmetleri yazılım geliştiricilerine açılıyor.

Öncü şirketlerden olan Türk Hava Yolları‘nın API’sini kullabilmek için  Türk Hava Yolları Developer sayfasından ücretsiz kayıt olup yapmak istediğiniz uygulamayı kaydetmeniz gerekiyor. Uygulama platformu olarak iOS, Android veya hibrid gibi seçenekleri seçmek mümkün.

Türk Hava Yolları sağladığı API’leri farklı plan seviyelerinde sunuyor. Geliştirme aşamasındaki testler için Sandbox, saha testleri için Test Plan ve nihayi uygulama için Product Plan seçenekleri mevcut.

Daha önce AirFrance-KLM, Lufthansa, Transavia ve British Airways gibi şirketlerinde geliştiriciler için API servisleri yayına alınmış ve şirketlerin teknolojik gelişiminlerinde büyük rol oynamıştı.

 

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2470 posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.